Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı, ziyarete açıldı


  

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla düzenleniyor. 50 bin m2 alanda ‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ ile ‘Hayvancılık’ olmak üzere toplam 5 kategoride düzenlenen fuara bu yıl 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve marka katılım sağlıyor.

 

160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı

 

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü (seracılık) fuarı Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı’nın 18 yıldır seracılığı başkenti Antalya’da düzenlendiğini belirten Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Bu toplantıda bir ilki daha gerçekleştirdik. İlk defa yerel, ulusal ve uluslararası basınla aynı anda buluştuk. Uluslararası tarım gazetecileri federasyonu iş birliğiyle Macaristan, Ukrayna, İsrail, Sırbistan, Irak ve Gürcistan’danuluslararası tarım yazarları da aramızda. Growtech her zaman uluslararası katılımcı ve ziyaretçi sayısının yüksekliği ve oluşturduğu iş hacmiyle öne çıkan bir fuar. Bu yıl uluslararası katılımcı ve marka sayımızın yüksekliğinin yanısıra fuar öncesinde 160 ülkeden rekor düzeyde online ziyaretçi kaydı aldık. Dünya genelinde 193 ülke bulunduğu düşünülürse; Growtech’in bu yıl da rekorlara imza atacağını söyleyebiliriz. En çok ziyaretçi kaydı aldığımız ülkeler sırasıyla, Hindistan, Cezayir, Mısır, Fas, İran, Ürdün, Irak, Tunus ve Filistin.” dedi.

 

Ulusal, Yerel ve Uluslararası Basın Growtech Tarım Fuarını Takip Ediyor

 

Ulusal ve yerel basınla birlikte bu yıl Macaristan, Ukrayna, Gürcistan, İsrail, Sırbistan ve Irak’tan uluslararası basının da fuarı takip ettiğini açıklayan Growtech Fuar Direktörü Engin Er şöyle devam etti“Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve bu yıl ilk kez Macaristan ülke olarak milli katılımla Growtech’de olacaklar. T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve BAİB koordinasyonunda Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı ile eş zamanlı olarak Alım Heyeti Programı’ne ev sahipliği yapıyoruz. Azerbaycan, Bahreyn, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Moldova ve Ürdün’den 29 firma programa katılıyor.Bunun yanı sıra bu yılbirçok ülkeden bağımsız heyet ve dernekler fuarımızı ziyaret ediyorlar. Örneğin dünyada seracılık konusunda en büyük yatırım yapan ülkeler olan Rusya ve Özbekistan’dan yatırımcı heyetler alım yapmaya Growtech fuarına geliyorlar. ”

  

Sektöre dair en yeni ve teknolojik gelişmeler Growtech’de konuşulacak

 

Her yıl tarıma dair en son ve teknolojik gelişmelerin tanıtıldığı Growtech Uluslararası TarımFuarı, bu yıl çok sayıda etkinliğe de evsahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisi 29 Kasım Perşembe günü Growtech Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Etkinlikte Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı(BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eroğlu, Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Bülent Aytekin, Yüksel Tohum İş Geliştirme Müdürü Ziya Yıldız gibi önemli isimler, sektörün bugünü ve geleceğini konuşacak.

 

ATSO Growtech Tarım İnovasyon ve Bitki Islahı (BIPP)Ödülleri Sahiplerini Buluyor

 

Ayrıca, fuar kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 11. kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek. Ayrıca Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi, ATSO ve TÜRKTOB işbirliği ile düzenlenen AR-GE Proje Pazarı Bitki Islahı (BIPP) Ödül Töreni’ne evsahipliği yapılacak.29 Kasım’da fuar alanında yapılacak ödül törenlerine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Akdeniz ÜniversitesiZiraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz katılım sağlayacak.


Yazan - 29 Kasım 2018. Kategori TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x