Gül’ün görev süresi belli oldu


Anayasa Mahkemesi: Gül’ün görev süresi 7 yıl, 2. kez aday olabilir.  

 

Anayasa Mahkemesi, 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu’nun geçici 1. maddesindeki, 31 Mayıs 2007 tarihli 5678 sayılı Anayasa Değişikliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarihten önce seçilen Cumhurbaşkanlarının iki defa seçilememelerine ilişkin düzenlemeyi oybirliğiyle iptal etti.

 

Abdullah Gül’den ‘Özal’ açıklaması

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

ÖZAL’IN ÖLÜMÜ  

 

Gül, Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili “Zihinler karanlık kalmamalı. Yakında Özal Bey’in eşi Semra Hanım’la da görüşeceğim” dedi.

 

 SURİYE’DEKİ OLAYLAR  

 

Gül Suriye konusunda ise; Suriye konusu sadece Türkiye’nin konusu değil. Problem Suriye’de olanlarla tüm dünyanın meselesidir. Bizim korkumuz bugünki durumlara gelmekti. Bugün artık bir iç savaş durumuna geldik. Komşumuzlar. Böyle bir yangın çıkmasın diye elimizden geleni yaptık. Malesefki en kötü duruma gelmiş vaziyette. Halep’te çok daha büyük olayların olmamasını umuyoruz.   Kendilerine sunulan büyük bir fırsat vardı. O da şuanda devre dışı kalmak üzere. Suriye’dekilerin kendilerine ve halklarına daha fazla zarar vermemek için değerlendirme yapıp politikalarını durdurmaları ve Suriye’de demokrasiye geçici bir yolu açmalarıdır.

 

 CUMHURBAŞKANI GÖREV SÜRESİ  

 

Mahkeme kararı neyse değerlendirmemiz odur.

 


15 Haziran 2012. 15:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x