Gümrük ve sınır kapıları için yeni projeler


Yeni gümrük projelerini Kocaeli’de işadamlarına anlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, gümrüklerin tır kuyrukların olmadığı, bürokrasiye takılmayan en kolay ve güvenli ticaretin kapısı olacağını söyledi.

 

62407Yazıcı, “Cumhuriyetimizin 100.yılında ülkemiz için gerçekten büyük hedeflerimiz büyük hayallerimiz var. Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Kişi başına geliri 25 bin dolar seviyesine çıkarmak. Dünyanın en büyük 10 limanından birini Türkiye’de gerçekleştirmek. İhracatımızı 500 milyar dolara çıkarmak. Büyük hedeflere ulaşmak için büyük adımlar atmak gerekir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak 2023’e giden yolda büyük adımlar atıyoruz. Adeta zihinlerdeki kalıpları kırıyor, olaylara farklı yönlerden bakıyoruz. İhracatçımızın gümrük işlemlerini kendi tesisinde yaptığı bir Türkiye hedeflemişiz. Firmalarımızın mallarını tırlara yükleyip gümrüklere uğramadan doğrudan sınırı aşarak yurtdışındaki müşterilerine ulaştırabildiği bir Türkiye hedeflemiş durumdayız. Gümrüklerde tır kuyruklarının olmadığı, işlemlerin bürokrasiye takılıp yavaşlamadığı bir Türkiye hedefliyoruz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak en kolay, en güvenli ticaret vizyonu doğrultusunda kolay ticaret büyük Türkiye projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.


Yazan - 30 Mart 2013. Kategori EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x