Günün İlk Işıklarında Güzelbahçe 2’nci Balıkçı Barınağına Denetim


barınak denetim (7)

 

 

Yasa dışı avcılıkla mücadele amacıyla Güzelbahçe 2’nci Balıkçı Barınağına bir denetim düzenlendi. İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimde 6 tekne ile 12 trol takımına el konuldu. 3 kişiye de idari para cezası uygulandı.

 

Denetim sabahın ilk ışıklarında karadan ve denizden olmak üzere iki yönlü olarak yapıldı. Denizden kontrolü Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Botları ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Deniz Liman Şube Müdürlüğü Botları üstlenirken, karadan kontrolü ise İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü,  Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ve İzmir Liman Başkanlığı yürüttü.

 

Su ürünlerinin devamlılığını sağlayarak gelecek nesiller balık yiyebilsin diye yapılan denetim, ‘Yasadışı Su Ürünleri Avcılığı İle Mücadele Protokolü’ kapsamında gerçekleştirildi.

barınak denetim (2)

Denetim çerçevesinde seferden men kararı alınmasına rağmen halen yasa dışı olarak avcılık faaliyetlerine devam ettiği tespit edilen 6 tekneye el konularak ilgili protokol gereğince muhafaza limanına götürüldü. Yine yasa dışı avcılıkta kullanıldığı tespit edilen 12 trol takımına da el konuldu.

 

Öte yandan operasyonda, , kurallara uymadığı tespit edilen 3 kişiye 5 bin 275 lira idari para cezası uygulanırken, bir Balıkçı Gemisine ait Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi iptal edildi. Ayrıca, kurallara aykırı olarak avlandığı tespit edilen 19 kasa çeşitli su ürününe el konuldu.

 

Yapılan denetimi değerlendiren İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal,yasadışı su ürünleri avcılığıyla mücadelenin süreceğini açıkladı.

 

 


Yazan - 30 Ocak 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x