Güvenilir gıda şirketleri ödüllendirildi


011

 

Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” ele alındı.

 
İstanbul Yıldız Şale Sarayı’nda organize edilen zirvede yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi bir araya geldi. Zirvenin ardından güvenilir gıda konusunda öncü olan firmalara ödül verildi.

 
TARLADAN SOFRAYA GÜVENİLİR GIDA ELE ALINDI

 

 

Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ‘Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam’ana teması ile sektörün geleceği masaya yatırıldı. Zirvede başkanlığını Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör’ün yaptığı “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” konulu panelde Mopaş Genel Müdürü Reşat Narman, Özen Grup Genel Müdürü Cemal Özen ve Dokap Başkanı Ekrem Yüce güvenilir gıdanın sağlıklı yaşama olan etkilerini anlattı.

 
GÜVENİLİR GIDA ZİRVESİ MARKA HALİNE GELDİ

 

 

Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi Koordinatörü Kadir Gürbüz, her geçen yıl büyüyen güvenilir gıda sektöründe Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nin önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, zirveye katılımın her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden de zirveye katılım olduğunu aktaran Gürbüz, güvenilir gıda konusunda farkındalık oluşturan zirvenin artık marka haline geldiğini bildirdi. Gürbüz, güvenilir gıda konusunda gerek tüketicileri bilinçlendirmek gerekse güvenilir gıda imal eden firmaları yüreklendirmek için çalışmalarının süreceğini kaydetti.
ÖRNEK FİRMALAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

konya_seker_nakit_avans_odemeye_basladi_h22236Bağımsız bir seçici kurul tarafından denetim raporları ve analiz sonuçlarına göre belirlenen firmaların temsilcilerine Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi sonrasında ödülleri verildi. Zirve sonrasında Yılın Gıda Perakendecisi Ödülü Makro Market’e, Yılın Girişimcisi Ödülü Mopaş Market’e,En iyi ambalaj ödülü Torku Tereyağı Kasesi’ne, Güvenilir Marka Ödülü Torku’ya, Uluslararası Başarı Ödülü Yüzde Yüz Anadolu Sermayeli Konya Şeker’e, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü 10 Milyon Fidan dikimi
projesiyle Konya Şeker’e, İnovasyon ve Arge Ödülü Beta Ziraat’a, Güvenilir Gıda Ödülü Panagro’ya, En Doğal Gıda Üretimi Ödülü Konya Şeker’e, Yenilikçi Gıda Teknolojisi Ödülü Panagro Beyaz Peynir Üretim Hattı’na, Güvenilir Gıdaya Katkı Sağlayan Teknolojiler Ödülü Redokslab’a, Sirke Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Fersan’a, Çiğ Köfte Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Tatlıses Çiğköfte’ye, Zincir Restorantlar Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Özcanlar Köfte’ye, Reçel Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Seğmen Reçelleri’ne, Maden Suyu Kategorisinde En Doğal Gıda Üretimi Ödülü Beypazarı Maden Suyu’na, Unlu Mamüller Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Undano’ya, Piliç Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü CP Piliç’e, Yumurta Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Ergör Yumurta’ya, Baharat Kategorisinde Güvenilir Marka Ödülü Mevsim Baharat’a,Teknoloji Ödülü Fark Bilgi İşlem’e, Güvenilir Gıdaya Katkı Sağlayan İnternet Haberciliği Ödülü Retail News’e ve Güvenilir Gıdaya Katkı Sağlayan İnternet Televizyonculuğu Ödülü Tarım Web Tv’ye verildi.

 


Yazan - 16 Eylül 2013. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x