Halk Ekmek Fabrikası’nda sertifikalı eğitim…..


 

unnamed (1)

 

 

Halim UTLU

 

İşyerlerindeki görev ve sorumluklar ile iş güvenliği ve sağlığı konusunda eğitim programı düzenlendi, programı başarı ile tamamlayan personele de sertifika verildi.

 

Eğitim programında, personelin görevleri ve sorumlulukları ayrıntılı şekilde anlatılırken, önemli iş sağlığı ve güvenliği konusunun da işlendiği ve Halk Ekmek Fabrikası’nda çalışan 305 personelin katıldığı program, başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

Amaç, satışta ekmek israfının en aza indirilebilmesi

 

Programdan beklentilerini ifade eden Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar ” Bu eğitim programında amaç, ilk olarak, işinizi daha iyi sahiplenmenizi sağlamak.İkincisi

 

ekmek üretiminden satış aşamasına, israfın en aza indirilebilmesi için gerekli tüm bilgi ve özel deneyimlerin sizlere aktarılması. Nihai amaç ise eğitim programında edineceğiniz yeni bilgileri, sahip olduğunuz bilgilere ekleyerek, ekmek üretiminde verimliliği de en üst düzeye çıkarabilmenizi  sağlamak”dedi.

 

unnamed

 

Personel, görev sınırlarını daha iyi tanıma fırsatı bulacak

 

Personelin işbirliği içinde bulunduğu amir ve iş arkadaşlarının da görev ve sorumluklarını bilerek, hangi konuda, kimle çalışacağını daha çabuk ve iyi kestirebileceğini, bunun da çalışma verimini artıracağına dikkat çeken İlkbahar, böylece personelin görev sınırlarını daha iyi tanıma fırsatı bulacağını sözlerine ekledi.

 

Aşırı özgüven, iş kazalarında risk taşıyan bir faktör

 

Programda, aşırı özgüvenin, iş kazalarında risk taşıyan bir faktör olduğunu belirten, aşırı özgüven sonucu oluşan bazı kazaları örneklerle anlatan Halk Ekmek Fabrikası İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Rüştü  Kaya da, personele işyeri sağlığı ve güvenliğiyle ilgili önemli konular hakkında bilgi verdi.

 

Halk Ekmek Fabrikası genel müdür yardımcıları ise kendilerine bağlı müdürlüklerdeki iş bölümünü ve her kademedeki personelin görevini, ayrıntılarıyla anlattı. Daha sonra eğitim programını tamamlayan personele, çalışmalarında üstün başarı dileyen Genel Müdür Ali İlkbahar, sertifikalarını dağıttı.


Yazan - 12 Ekim 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x