Hasan Uğurlu Barajı ve Simenit Gölü’nde su ürünleri denetimi….


unnamed (2)

 

 

 

Halim UTLU

 

Su ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak yararlanmak, üretimi ve su ürünlerinin ihracatını artırmak, stokların korunması ve sürdürülebilir su ürünleri avcılığının sağlanabilmesi için, denetimleri aralıksız olarak devam ettiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve taşra teşkilatı,son günlerde neredeyse 24 saat denetim yapmaya başladı.

 

 

Uzun bir deniz sahiline sahip olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü de,Müdür Kadir Güven liderliğinde,ilçe müdürlüğü teşkilatları ile gece gündüz demeden deniz,göl ve ırmaklarda kontrolllerini bütün hızıyla sürdürüyor.

 

3.750 m. sahipsiz misina ağına el konuldu

 

Son olarak Bafra ve Terme İlçe Müdürlükleri su ürünleri kontrolörleri tarafından, Terme Simenit gölü ile Ayvacık Hasan Uğurlu baraj göllerinde, su ürünleri av yasakları ve avcılıkta kullanılması yasak olan av araçları yönünden, çeşitli denetimler yaptı.Denetimlerde, 25 adet yaklaşık 3.750 m. sahipsiz misina ağına el konuldu.Samsun İl Müdürü Kadir Güven,denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini, bir kere daha yasal avlanma yapmayan balıkçılara duyurarak,yasalara uygun avlanma yapılmasını istedi.


Yazan - 23 Aralık 2014. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x