Hasat Ekipmanları iş birimi satılıyor


 

SÜT HAYVAnCILIĞI ALANINA ODAKLANMAK İSTEYEN Lely,
Hasat Ekipmanları iş birimini AGCO CorporatIon’AsaTMAYI PLANLIYOR

                                                                                           

Süt hayvancılığırobotları ve hasat makinaları konusunda faaliyet gösteren uluslararası bir şirket olan Lely, Hasat Ekipmanları iş birimini, tarım makinaları tasarımında, üretiminde ve dağıtımında dünya çapında lider bir oyuncu olan AGCO Corporation şirketine satmayı planlıyor.

 

Hasat Ekipmanları iş biriminin satışı, Lely’nin tamamen Süt Hayvancılığı birimine odaklanmasını sağlayacak. Şirketin bu sayede süt sağım robotları geliştirmeye devam etmeye ve süt hayvancılığı çiftliklerindeki verimliliğin, sürdürülebilirliğin ve hayvan refahının artırılması için inovasyon yapmaya odaklanabilmesi planlanıyor. Lely, otomatik sistemler konusundaki rakipsiz uzmanlığı sayesinde, süt hayvancılığı sektöründe dünya çapında bir yenilikçi olarak öncü konumunu daha da güçlendirebilecek.

 

Pazardaki ihtiyaçlar değişimi gerekli kılıyor

 

Lely bugüne kadar, Süt Hayvancılığı ve Hasat Ekipmanları iş birimleri ile tamamen farklı iki ürün kategorisine ve pazara odaklanıyordu. Farklı ürün gruplarının giderek genişleyen gereksinimlerini karşılaması gerekliliği karşısında ve piyasada başarılı bir şekilde faaliyet göstermeye devam edebilmek amacıyla stratejik olarak yön değiştirme kararı alan şirket, süt hayvancılığında robotların kullanımı ve diğer yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine odaklanmayı seçiyor.

 

Alexander van der Lely konu hakkında yaptığı açıklamada: “Lely bundan sonra tamamen süt hayvancılığı için robot, sensör ve veri sistemleri geliştirme alanındaki yenilikçi rolü üzerine odaklanacak. Son 15 yılda, bu ürün grupları Lely için geleceğe yönelik büyük fırsatlar sunan başarılı bir faaliyet alanına dönüştü. Yenilikçi süt sağım robotumuzun yanı sıra, öncelikli olarak robotların yardımıyla otomasyona dayalı başka ürünler de geliştiriyoruz.” dedi. Söz konusu süt hayvancılığı ürünlerinin üretimi, şirketin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ve ABD’de yer alan tesislerinde yapılmaya devam edecek.

 

AGCO CorporationCEO’su Martin Richenhagen ise konuyla ilgili olarak, “Lely’nin Hasat Ekipmanları alanındaki önde gelen uzmanlığının şirketimizle entegrasyonu, bayilerimiz ve dünya çapındaki müşterilerimizle olan ilişkilerimizi daha da güçlendirecektir” yorumunda bulundu.

 

Çalışanlarına karşı dürüst ve saygılı olmak konusuna büyük önem veren şirket, söz konusu süreç boyunca mümkün olduğunca az çalışanının olumsuz etkilenmesi için gerekli adımları atıyor. Türkiye’de halihazırda süt hayvancılığı alanına odaklanmakta olan Lely’nin ülkemizdeki faaliyetleri bu stratejik karardan önemli ölçüde etkilenmeyecek.

 

 

 

 

 

Lely Group Hakkında

1948’de kurulan Lely, müşterileri için çiftçiliğin geleceğini sürdürülebilir, kârlı ve keyifli bir hale getirmek için çalışmaya odaklanmıştır. Lely, süt hayvancılığı sektöründe enerji bakımından verimli operasyonlar sağlayacak iş kolları üzerinde de çalışmaktadır. Tavsiye vermekten yaptıkları seçimleri uygulamaya koymaları için destek sağlamaya kadar müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmak konusunda her gün insanlara ilham veriyoruz.Lely uzun yıllardır otomatik süt sağım sistemleri alanında öncülük yapmaktadır. 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Lely Group, yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.lely.com.

 

AGCO Hakkında

AGCO (NYSE: AGCO), tarımsal çözümlerin tasarımı, üretimi ve dağıtımı konusunda dünya çapında bir liderdir ve eksiksiz ekipman serisi ve sunduğu ilgili hizmetleri vasıtasıyla daha verimli tarım yapılmasını desteklemektedir. AGCO ürünleri, Fuse® hassas teknolojileri ve çiftlik optimizasyon hizmetleri tarafından desteklenen Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ve Valtra® olmak üzere beş ana marka üzerinden satılmaktadır ve dağıtımı dünya genelinde 150’den fazla ülkede 3.000’in üzerinde bağımsız bayi ve distribütör aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. 1990 yılında kurulan AGCO şirketinin merkezi, ABD’nin Georgia eyaletinde bulunan Duluth şehrindedir. AGCO, 2016 yılında, 7,4 milyar dolar değerinde net satış gerçekleştirmiştir. Daha fazla bilgi için http://www.AGCOcorp.com adresini ziyaret edin.

 

 

 


13 Mart 2017. 18:42
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x