Hatay’da Kaçakçıları Önlemek İçin Hendek Kazılıyor


Ceylanpınar Suriye Sınırı Hububat EkimiHatay’da, Türkiye-Suriye sınırındaki köylerde kazılan hendeklerle kaçakçıların geçişi engellenmeye çalışılacak.
Kaçakçılık olaylarının yoğun yaşandığı Türkiye-Suriye sınırındaki Hatay’ın köylerinde, geçişleri önlemek için hendek kazılıyor.

 

 

 

 

 

 

GÜVENLİK GÜÇLERİ SIKI TAKİPTE

 

 

 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Suriye sınırındaki Reyhanlı ilçesine bağlı köylerde güvenlik güçlerinin kaçakçılık olayları ve yasa dışı geçişlere yönelik mücadelesi sürüyor.

 

 

 

Hudut birlikleri, başta mazot olmak üzere sigara, uyuşturucu ve elektronik eşyaların yurda sokulmasını önlemek için sınırda görev yapıyor.

 

 

 

Reyhanlı’nın köyleri ve Altınözü ilçesine bağlı Hacıpaşa beldesi sınırlarında mevcut önlemlere ek olarak hendekle de tedbir alınmaya başlandı.

 

 

 

KRİTİK NOKTALARA KAZILIYOR

 

 

 

Atlı veya yaya olarak Suriye tarafından Türkiye’ye geçmek isteyen kaçakçıların engellenmesi amacıyla geçiş noktalarına hendek kazılıyor. İş makineleri, 4 metre derinliğinde ve 3 metre genişliğinde hendek kazmaya başladı. Hendek önleminin, kaçakçılığın yaşandığı sınırdaki köylerin tamamında uygulanması planlanıyor.

 

b006028c62ffcadb3e28e65de7d390c1_k
Suriye’deki iç savaş ve karışıklığı fırsat bilen kaçakçılar, atlı ve yaya olarak ya da araçlarla Suriye’den getirdikleri kaçak malzemeleri Türkiye’ye sokmaya çalışıyor. Silahlı da olan kaçakçı gruplar, zaman zaman sınırda önlem alan güvenlik güçleriyle karşı karşıya geliyor.

DİĞER HABERLER
Bakan Eker, Expo 2016 Antalya yönetim kurulu toplantısına katıldı

 

 

 

400 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

 

 

 

Reyhanlı’da kaçakçılıkla mücadele kapsamında polisin 9 ayda düzenlediği operasyonlarda 200 bin paket sigara, 194 bin litre mazot, 500 captagon hap, 700 güvercin, bin 250 cep telefonu, 35 ton bakır tel, 560 litre nitrik asit ile çok sayıda malzeme ele geçirilmişti.

 

 

 

Askeri birliklerin düzenlediği operasyonlarda da 9 ayda bin ton mazot ele geçirilmiş, 400 kişi gözaltına alınmış, Suriye’den getirildiği değerlendirilen mazotların taşındığı 250 kamyon, otomobil ve kamyonete el konulmuştu.


23 Ekim 2013. 14:01
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x