Havalar Serinleyecek


Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

 

ANKARA -ANKA- Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzeydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Ankara, Çankırı, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep çevrelerinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu, Çankırı, Ardahan, Kars, Artvin ve Rize’nin iç kesimlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığının, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

 

Kastamonu, Çankırı, Artvin, Kars, Ardahan ve Rize’nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

 

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (33) ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (34) İZMİR: Az bulutlu ve açık (35) ADANA: Parçalı bulutlu (36) ANTALYA: Az bulutlu ve açık (32) SAMSUN: Parçalı bulutlu (30) ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (29) VAN: Parçalı bulutlu (28) DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (42)

DİĞER HABERLER
Deneme Amaçlı Lavanta Fidesi Dağıtıldı

 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

 

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu zamanla Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri zamanla çok bulutlu; Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, Bolu, Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Artvin ile Rize’nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİĞER HABERLER
  Araba vapuru yük gemisi ile çarpıştı

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 


29 Temmuz 2012. 16:45
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x