Hayvan Hastalıkları Toplantısı


13516556_297714977239047_3278427951296720420_n

 

Son günlerde ilimizde görülmeye başlanan bazı hayvan hastalıkları ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü yetkilileri, odamız ilçe temsilcisi meslektaşlarımız ile birlikte odamızda bir toplantı düzenlenmiştir.

 

Bu toplantı sonrasında serbest veteriner hekimlerin de il genelinde bakanlığa yapmış olduğu aşılama programlarına destek olmak ve hızlı bir şekilde hayvanların aşılamalarını sağlamak amacıyla birlikte çalışmak gerektiği sonucundan yola çıkılarak bakanlığa görüş talebi iletilmiştir.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvan Hastalıkları ile mücadele ve Hayvan Hareketleri kontrolü programı kapsamında İzmir ili genelinde Bakanlıkça programlanan Büyükbaş ve küçükbaş hayvan aşılarının serbest veteriner hekimlerce de yapılması konusunda bakanlıktan uygun görüş alınmış olup, bu kapsamda aşıları yapmak isteyen serbest veteriner hekimlerin il ve ilçe müdürlüklerinden şifre alarak ve kayıt sistemine girerek yapabilmeleri için il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları hususunda bilgilerinizi rica ediyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimler Odası

Yönetim Kurulu


Yazan - 28 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x