Hayvan Sağlığı Uzmanları İstanbul’da Buluştular

14 Haziran 2013. 12:29

 

group_meriald
Merial Kanatlı Forumu, tüm dünyadan hayvan sağlığı uzmanlarını İstanbul’da bir araya getirdi

 

Yenilikçi aşı, ilaç ve hizmet seçenekleriyle dünya hayvan sağlığı endüstrisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Merial, 73 ülkeden 500 kanatlı sektörü temsilcisini, İstanbul’da düzenlenen “Merial Kanatlı Forumu”nda bir araya getirdi.

 

Merial_Turkiye_Gen_Md_2Hayvan sağlığı ürünlerinde dünya lideri olan Merial, global kanatlı sektörünün sorunlarının masaya yatırıldığı ilk etkinliğini Türkiye’de gerçekleştirdi. 17-19 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Merial Kanatlı Forumu”na 73 ülkeden 500 sektör temsilcisi katıldı. “Kanatlı Sektörünün Gelecekte Karşılaşabileceği Sorunlar” başlıklı oturumlarda “Tavuklarda Bağışıklığın Oluşturulması ve Erken Koruma”, “Genetik Potansiyelin Azamiye Çıkartılması”, “Performans ve Gıda Güvenliği” gibi konular masaya yatırıldı, çözüm önerileri dile getirildi.

 

Merial Kanatlı Global Stratejik Pazarlama Başkanı Jérome Baudon, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Merial olarak hayvan sağlığı konusunda çok güçlü ve geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Dünya genelinde sektörümüzün gelecekte karşılaşacağı sorunlara hazır olmak amacıyla yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin etkinlik ve verimliliğini artırmaya yardımcı olacak yeni ekipman sağlamak da dahil, hizmet alanında da her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz” dedi.
Merial’ın geliştirdiği aşılarla nesli tükenme tehlikesi altında olan hayvanların korunmasına yardımcı olduğunu hatırlatan Baudon, inovatif teknolojiler doğrultusunda yenilikçi çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
Temelleri Pastör’ün laboratuvarında atıldı

 

Diğer Haberler:
 Irkçıların yeni hedefi: Helal et

Başta diyabet, aşı, nadir hastalıklar olmak üzere pek çok tedavi alanında hizmet veren Sanofi Grubu, 2009 yılında yüzde 50 hissesini satın aldığı Merial’i “hayvan sağlığı birimi” olarak bünyesine kattı. Ardından da 2011 yılında Merial’in ürün gruplarını reçeteli ilaçlar, aşılar ve tüketici sağlık koruma ürünleriyle çeşitlendirdi.

Merial_Kanatli_Forum1Temelleri 1897 yılında, Louis Pasteur’ün (Pastör) Paris laboratuvarında çalışan Marcel Mérieux tarafından atılan Merial, halk sağlığını da doğrudan ilgilendiren havyan sağlığı alanında ürün geliştirip, hizmet veriyor. Markanın en güçlü olduğu uzmanlık dalını evcil ve çiftlik hayvanları için geliştirdiği veteriner ilaçları ve aşıları oluşturuyor.

Özellikle antiparaziterler (parazit öldürücü ilaçlar) konusunda iddialı ve sektör lideri olan Merial, 150’den fazla ülkede 5 bin 600 çalışana sahip. Merial’ın en güçlü olduğu pazarlar ABD, Fransa, Brezilya, İtalya, İngiltere, Almanya, Japonya, İspanya ve Avustralya olarak sıralanıyor. Yıllık cirosu 2.2 milyar euro olan şirketin, dünya çapında toplam 750 bilim adamının çalıştığı 3’ü global, 9’u bölgesel olmak üzere 12 Ar-Ge merkezi bulunuyor.
Sanofi hakkında

 

Sağlık hizmetinin çeşitli alanlarında faaliyet gösteren global bir şirket olan Sanofi, hastaların gereksinimlerine odaklanmış tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi, yedi büyüme platformuyla sağlık hizmeti alanında güçlü yönlere sahiptir. Bu büyüme platformları: diyabet çözümleri, aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişmekte olan pazarlar, hayvan sağlığı ve Genzyme’ın nadir hastalık ürünleridir. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir.

Diğer Haberler:
Banvit’te flaş karar! Üretim durdu…

 

 


0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x