Hayvan Sağlığında Yeni Bir Dünya Lideri


 

 

Boehringer Ingelheim: Hayvan Sağlığında Yeni Bir Dünya Lideri

 

Boehringer Ingelheim hayvan sağlığı iş kolunda,  başarılı bir yıl olan 2016’nın ardından, Merial’in de stratejik öneme sahip katılımıyla güçlü ve uzun-dönemli büyüme ile endüstri liderliği için hazır…

 

Sanofi ile stratejik bir ticari faaliyet içinde hayvan sağlığında dünya devi olan Merial’i aldıktan üç ay sonra,  Boehringer Ingelheim, hayvan sağlığı alanında dünya çapında endüstri liderliği yolunda. Boehringer Ingelheim yönetimi, Almanya’da gerçekleşen Yıllık Basın Konferansı’nda hayvan sağlığı iş kolunun önemine ve uzun-dönemli büyüme potansiyeline değindi.

 

Hayvan sağlığı iş kolunda net satışların yüzde 8.5 artarak 1.46 milyar avroya ulaştığı başarılı bir yılın ardından, Boehringer Ingelheim, Merial’in alımını 1 Ocak 2017’de sonuca bağlamıştr. Bu iki lider ve birbirini büyük ölçüde tamamlayan firmanın bir araya gelmesiyle hayvan sağlığı, şirket için stratejik öneme sahip, uzun-dönemli büyüme önceliği olarak belirlendi.

 

Boehringer Ingelheim’ın Hayvan Sağlığı İş Birimi’nin Yöneticisi ve Boehringer Ingelheim yönetim kurulunun bir üyesi olan Joachim Hasenmaier şunları ifade etti:  “Merial’in alımı, yüksek-büyümenin olduğu ve oluşma fazında olan bir sektörde bizi derhal daha fazla rekabetçi olmamızı gerektiren bir konuma koymuştur. Aynı uzun-dönemli stratejik vizyonu paylaşan iki dinamik şirketi bir araya getirerek, tüm dünyadaki hayvanların sağlığını ve üretkenliğini geliştirmek ve hastalıkları önlemek için daha geniş ve inovatif bir ürün ve hizmet portföyü sunuyoruz. Güçlerimizi birleştirerek, yani iki şirketin gücüyle bir şirket olarak, hayvan sağlığı endüstrisinin şekillendirilmesine aktif bir şekilde yardımcı olmak istiyoruz.”

 

Bugün ile 2030 arasında, en güncel tahminlere göre hayvan sağlığı pazarının ikiye katlanarak 53 milyar avroya ulaşacağı öngörüyor. Bu büyümeyi üç majör trend yönlendirecek: değişen demografiklerle bağlantılı olarak artan hayvansal gıda talebi, evcil hayvan pazarında artan talep ve çeşitlilik, ve hayvanlardan yayılan bulaşıcı hastalıklara (kuş gribi, şap hastalığı, vb.) bağlı olarak artan sağlık tehditler.

ehringer Ingelheim hayvan sağlığı iş kolu artık global hayvan sağlığı pazarındaki ikinci en büyük şirketi temsil etmekte olup hem üretim hayvanları hem de evcil hayvanlar için antiparaziter ilaçlar ve aşıların dünya çapındaki bir numaralı tedarikçisi. Birleşik şirket artık evcil hayvan, at ve veteriner halk sağlığı kategorilerinde global lider konumunda ve kanatlı hayvanlar ile büyükbaş hayvancılıkta güçlü bir pozisyona sahip.

 

 

 

 

 

 

 

Joachim Hasenmaier ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Tüm dünyada hayvanların sağlığını yönetmek ve hastalıkları önlemek amacıyla kritik ihtiyaçlar ve gelişmekte olan trendlerden faydalanmak için önemli bir fırsat görüyoruz. Bunu, iş kollarımızı sağlıklı bir şekilde entegre ederek yapmayı amaçlıyoruz; aşılama ve parazit kontrolü programlarındaki liderliğimizi arttıracağız, ve evcil hayvanlar ile ilgili çözümlere odaklanacağız. Ar&Ge yatırımını %10’a çıkartarak liderlik edeceğimiz bir endüstride, karşılanmamış ihtiyaçlara yanıt verecek yeni ürünler ve çözümler geliştirme arzusundayız.”

 

Birleşik hayvan sağlığı iş kolu, gelecekte Boehringer Ingelheim’ın toplam cirosunun yüzde 25’den çoğunu temsil edecek ve 10,000’den fazla kişiye istihdam sağlayacaktır. Merial entegrasyonuna bağlı olarak Boehringer Ingelheim, hayvan sağlığındaki net satışların 2017’de bir önceki yıla kıyasla iki kattan fazla artmasını beklemektedir.

 

 

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Hakkında

Dünyanın en büyük ikinci hayvan sağlığı iş koluna sahip bir firma olarak, Boehringer Ingelheim kendini hayvan sağlığını geliştirmeye adamıştır. Tüm dünyada 10,000’den fazla çalışanı ile, Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı 150’den fazla pazarda erişilebilen ürünlere ve global olarak 99 ülkede temsile sahiptir. Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

 

 

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim 130 yılı aşkın süredir  araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak  insan ve hayvan sağlığı alanında yenilikci ilaçlar üretmektedir. İlaç sektöründeki en büyük 20 şirketten biri olan Boehringer Ingelheim halen aile şirketi yapısını korumaktadır. Her gün yaklaşık 50 bin çalışanı ile beşeri ilaçlar, hayvan sağlığı ve biyolojik ilaç fason üretimi olmak üzere 3 farklı alanda inovasyon yoluyla değer yaratmaktadır. 2016 yılında Boehringer Ingelheim yaklaşık 15.9 milyar Euro tutarında net satış geliri elde etmiştir. 3 milyar Euro’yu asan ARGE yatırımları toplam cironun yüzde 19.6’sını oluşturmaktadır.

 

Sosyal sorumluluk bilinci Boehringer Ingelheim kültürünün doğal bir sonucudur. Bu nedenle şirketimiz ‘Daha Fazla Sağlık’ girişimi gibi projelerde yer almaktadır. Boehringer Ingelheim aktif bir biçimde işgücünde çeşitliliği desteklemekte ve calışanlarının farklı deneyim ve becerilerinden gelen avantajı en iyi şekilde kullanmaktadır. Şirketimiz tüm faaliyetlerinde çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik ilkelerine odaklanmaktadır.

 

Boehringer Ingelheim ile ilgili detaylı bilgi için www.boehringer-ingelheim.com adresine başvurabilir  ya da http://annualreport.boehringer-ingelheim.com adresinden yıllık faaliyet raporumuza ulaşabilirsiniz.

 

 

AH.04.17.008


Yazan - 30 Mayıs 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x