Hayvan Sayısını Artırmak İçin Çok İlginç Sistem


 

ADRDRYüce Atatürk’ümüzün çocuklara armağan ettiği ve dünya’da tek olan 23 Nisan ile tüm ülke gurur duyarken bir ilkte Pakistan’da olduğu ve bunun hayvanlarlar ilgil olduğu ortaya çıktı.

 
Pakistan’da kıtlık yılları sırasında alınan bir karar hala gündemde bir geleneksel olarak uygulanıyor.Bu uygulama da haftada iki gün tavuk hariç diğer hayvanlar kesilmiyor.Bunun adınada hayvan tatili deniliyor.Sorun bittiği halde bu uygulamanın hala yürürlükte olduğu görülüyor.

 
HAFTADA İKİ GÜN HAYVAN TATİLİ

 
935942_10151536510065826_722878822_nPakistan ziyaretinizde eğer vejeteryan değilseniz çılgınca tavuk tüketeceğiniz bir gerçek.Zira kıtlık yıllarında Pakistan’da hayvanları iki gün kesmemeye karar veriyorlar ve tatil olarak kabul ediyorlar.Yani kesin yanlış okumadınız bu kesin bir hayvan tatili adınıda Animal Holiday koymuşlar. Dünyadaki tek çocuk bayramı bizde yani Türkiye’de, yalnız dünyadaki tek hayvan tatili de Pakistan’da. Genelde bu yüzden de bu tatillerde önceden kesilen tavuklar servis ediliyor. Tavuk Krai denilen yemekleri de oldukça meşhur.

 


Yazan - 25 Ağustos 2013. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x