Hayvancılıkta da ‘Leasing’ Devri Başladı


Kârlı sektörler listesine giren hayvancılık, finans şirketlerinin ve bankaların da ilgisini çekiyor

Yapı Kredi Leasing ‘büyükbaş hayvan’ leasingi konusunda ilk adımı milyonlarca dolarlık bir projeyle atıyor

Enerji, Ar-Ge, otomotiv yan sanayi, turizm gibi alanlarda yoğun olarak kullanılan leasing (finansal kiralama) et fiyatları artınca hayvancılık sektörüne de girdi. Hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyen firmalar leasing şirketlerinin kapısını çalmaya başladı.

Son dönemde kendilerine hayvancılık alanında gelen taleplerin yoğunlaştığını söyleyen Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Nurgün Eyüboğlu şunları söyledi:
 
“Hayvanın kendisinden tutun da süt üretimi yapılacak makinelere kadar bir çok leasing işlemi gerçekleştiriliyor. Talep geliyor bu alanda. Şu anda üzerinde çalıştığımız büyük bir proje var. Çiftçilerin de eğitileceği bir proje. Yatırımcılar ziraat mühendislerini ayarlayacak eğitim için. Trakya Bölgesi’nde oluşacak bir proje. Ekipmanları ve hayvanları almaları için finansman desteğinde bulunacağımız bir proje. Faz faz yapılacak.”
 
Projenin tam olarak maddi büyüklüğünün net olmadığını da dile getiren Eyüboğlu’nun milyonlarca dolarlık büyük bir proje olduğunun da altını çizdi. 2008’de hayvancılık sektöründe bir projeye imza attıklarını söyleyen Eyüboğlu bin hayvanın leasingini yaptıklarını da belirtti.


DİĞER HABERLER
Aytaç'ın Yeni Genel Müdürü Erdal Büyükbaş
21 Aralık 2010. 15:42
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x