Hayvanlara zarar verenlere ve eziyet edenlere ağır hapis cezası geliyor


  

 

Hükümetin yeni hayvan hakları düzenlemesiyle, hayvanlara zarar verenler, eziyet ve işkence edenlere 5 yıldan 10.5 yıla kadar para cezasına çevrilemeyecek hapis cezaları geliyor.

 

Milliyet Gazetesi‘nin haberine göre hayvanlara yönelik şiddet eylemlerinin artması üzerine harekete geçen hükümet yetkilileri hayvan hakları düzenlemesini mercek altına aldı. Seçimlerden önce hayata geçirilmesi planlanan bu düzenleme ile çeşitli sanatçıların da görüşleri alınarak yapılacak düzenlemeler; hayvanlara yapılacak olan eziyet, işkence ve zarar verme gibi eylemleri gerçekleştirenler için ağır cezai yaptırımlar içeriyor.

 

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ivedilikle TBMM gündemine getirilmesini istediği Hayvanları Koruma Kanunu‘nda değişiklik öngören yasa teklifi ile ilgili çalışmalar yapılmaya başlandı.

 

Milliyet‘in ulaştığı değişikliklerin içerisinde hayvanlara çip takılması, pet shop’larda hayvan satışının yasaklanması, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gibi tasarılar bulunuyor. Hayvanlara takılacak olan çipler sayesinde terk edilen hayvanların sahiplerinin de bulunup ceza kesilmesi de gündemde.

  

 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/hayvana-eziyet-edene-10-5-yil-gundem-2781590/


Yazan - 22 Kasım 2018. Kategori MANŞET, GÜNDEM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x