“Hayvanların Korunması İle İlgili Hukuki ve Cezai Sorumluluk”


 


25 Mart 2017 tarihinde İzmir Barosu tarafından “Hayvanların Korunması İle İlgili Hukuki ve Cezai Sorumluluk” başlıklı Konferans düzenlendi.

İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gonca ARKOÇ’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen Konferansa; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri, Prof. Dr. Hasan İŞGÜZAR, Prof. Dr. Muharrem ÖZEN, Prof. Dr. Mehmet DEMİR ve Doç. Dr. Süleyman YILMAZ ve Doktora Öğrencisi Ayşe Erol SARIYEV konuşmacı olarak katıldı.

Türk Hukukunda hayvanın hukuki niteliği, hayvanlara yapılan müdahalelerde Veteriner Hekimlerin, kliniklerin, hayvan barınaklarının hukuki sorumlulukları konularında sunumlar yapıldı.

Konunun ilgilileri olarak; Baro üyesi Avukatların, Veteriner Hekimlerin ve İlimiz hayvanseverlerinin katılım sağladığı toplantı gün boyu sürerken, konuşmacılar tarafından katılımcıların sorularının yanıtlanması ile son buldu.


Yazan - 4 Nisan 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x