Hayvansal Ürün İşleyen İşletmeler İçin Zaman Giderek Daralıyor.


Dikkat edin zaman daralıyor

 

Hayvansal ürün işleyen işletmeler için zaman giderek daralıyor.

 

Hayvansal ürün işleyen işletmelerin, 5996 sayılı Kanun gereğince hazırlanan Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmeliğe göre bu yılın son gününe, yani 31 Aralık 2012 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine başvurarak Onay işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

 

Bu nedenle yeni yılın ilk gününde sürprizle karşılaşmak istemeyen işletmelerin elini çabuk tutmaları şart. Aksi halde, yönetmelik gereğince belirlenen tarihe kadar onay işlemlerini tamamlamayan işletmeler, faaliyetlerinden men edilecek.

 

Yönetmelik, 17 Aralık 2011 tarihinden önce Çalışma İzni ve Gıda Sicili Belgesi olan ve halen faaliyetlerini sürdüren işletmelerin, 31 Aralık 2012 tarihine kadar onay işlemlerini tamamlamasını öngörüyor.

 

Onay işlemlerini tamamlayamayacak işletme sahiplerinin ise modernizasyon planlarını bir an il müdürlüklerine sunmaları gerekiyor. Modernizasyon planları uygun bulunan işletmelere onay işlemlerini tamamlaması için 31 Aralık 2013 tarihine kadar süre verilecek.

 

Belirtilen prosedürleri yerine getirmeyen işletmeler, ne yazık ki faaliyetlerinden men edilecek.

 

 

 


Yazan - 20 Aralık 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x