Helal viski patent aldı


Bİr içki üreticisi firma, ArKay adında ‘helal viski’ olarak anılan alkolsüz viski üretti.

Firma yetkilileri bu ürünün partilere katılan yeşilaycıların, alkol kulanmayanların, dinlerinin alkol kullanmayı yasakladığı kişilerin ihtiyaçlarını gözeterek üretildiğini bildirdi.

İçeceğin kutusu 4 sterlin, şişesi 10 sterlin fiyatla Aralık ayının 1’inden itibaren raflarda yerini alacak.

Ürününe çok güvenen üretici firma, alkolsüz viskinin gündüz ya da gece kusursuz bir içecek olduğunu söylüyor. ArKay %0 alkol içeriyor ve tıbbi ve dini testlerden geçirildiği firma tarafından belirtiliyor.

Sürüş endişesi taşımadan viski içme keyfini yaşatacağı iddia edilen Arkay, Avrupa Ekonomik Topluluğu yönetmeliklerine uygun üretildi ve tad olarak Viski’den farklı olmadığı söylediler.

Kurban eti yanına helal viski geliyor…

Kurban Bayramı öncesine yetiştirilip Müslümanlar için piyasaya sürülen viski sıfır alkol taşımasının yanı sıra diğer viskilerin lezzetinden hiç farklı olmayacak.

Florida Eyaleti’nde bir basın toplantısı düzenleyerek yeni ürün viskiyi tanıtan ArKay şirketinin sözcüsüne ve basın bültenine bakılırsa, alkolsüz viski tamamen içine alkol girmemiş kazanlarda distile edildi. 1 litreli özel şişesinde ve ayrıca teneke kutularda piyasaya çıkan Helal Viski’nin şişesi 10 Dolardan, alüminyum ambalajı ise 4 Dolardan satılacak. ArKay firması Müslümanları düşünerek imal ettiği bu ürün için ayrıca ABD İslamî Gıda ve Besin Birliği’nden onay aldı.

DİĞER HABERLER
Açlıkla mücadele kazanılabilecek mi?

niyor.

 

 


4 Kasım 2011. 13:06
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x