Hergün verilen 9 bin kişilik iftar yemeğini,50 kişilik ekip hazırlıyor…..


unnamed (1)

Başkent’in 7 ayrı noktasında kurulan iftar çadırlarında her gün 9 bin kişiye verilen eşsiz lezzetteki  yemekler, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün hijyenik, sağlıklı ve güvenilir mutfağında,50 kişilik bir ekip tarafından hazırlanıyor.

Tüm belediye personeline de hizmet veren EGO mutfağında, Ramazan ile birlikte yoğun bir mesai yaşanıyor. Mutfakta 50 kişilik bir ekip sabah saat 08.00’de yemek yapmaya başlıyor. 3 vardiya halinde çalışan uzman aşçılar, tatlısından salatasına kadar tüm yiyecekleri iftar saatine yetiştiriyor.

 

Her gün farklı menüde 4 çeşit yiyecek

 

Her gün farklı bir menüde Bolulu Başaşçı Sabri Murat’ın gözetiminde, 4 çeşit yiyecek hazırlanıyor. Menülerde, çorbadan zeytinyağlılara, hindiden çökertme kebabına kadar değişen çeşitler ile pilav veya makarna, salata veya tatlılar yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yemeklerin iftar sofralarına “sıcak zincir” ile getirildiğini, yemeklerin termobaks adı verilen kaplarda tutulduğunu ifade ediyor.

 

Hijyenik,güvenilir, modern ve ileri teknoloji fırınlarda, deneyimli uzman ekipler tarafından hazırlanan yemek malzemeleri ve etler, günlük olarak toptancı hal, GİMAT gibi toplu gıda alışveriş merkezleri ve mezbahalardan, veteriner hekim raporu onaylı alınıyor.(Halim Utlu)


DİĞER HABERLER
Küresel gıda fiyatları Ağustos’ta arttı
16 Temmuz 2014. 17:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x