Hindi Fiyatları 100 Liradan Başlıyor


Yeni yıla girerken sofralarının vazgeçilmezi olan hindiler, İstanbul’da görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

 

Tekirdağ’ın Dedecik köyünde yetiştirilen hindiler, yılbaşı için İstanbul pazarında görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

 

Tekirdağ’da 25 yıldır geçimini hindi yetiştiriciliği yaparak sağlayan Rafet Üner, yılbaşı için yetiştirdiği hindileri İstanbul’dan gelen tüccarlara sattığını söyledi.

 

Küçükbaş hayvanların yanı sıra karlı olduğu için hindi yetiştiriciliğini de sürdürdüğünü anlatan Üner, “Mayıs ayında Balıkesir’den aldığım yavruları 7 ay boyunca doğal ortamlarda yetiştirdim. Etleri, doğada yetiştikleri için çok lezzetli. Yaklaşık 10 kilo et çıkan hindiler, yılbaşı sofralarını süslüyor” dedi.   “İstanbul pazarına girmek istiyoruz”

 

Yetiştirdiğimiz hindileri önceki yıllarda İstanbul’daki pazarlara götürerek kendilerinin sattığını fakat yeni uygulama dolayısıyla İstanbul’daki hayvan pazarlarına giremediklerini vurgulayan Üner, yetiştirdiği hindileri satabilecekleri pazar bulamadıklarını anlattı. Üner, hindileri İstanbul’dan gelen tüccarlara satmak zorunda kaldıklarını vurgulayarak, bunun da satış fiyatlarını düşürdüğünü kaydetti.

 

Kendilerinden erkek hindiyi 70, dişi hindiyi 50 liraya alan satıcıların, bunları İstanbul’da 100 lira ile 150 lira arasında sattığını dile getirerek, İstanbul pazarına girmek istediklerini ifade etti.Dünya


Yazan - 10 Aralık 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x