HORTUM SERALARI VURDU


Antalya’nın Serik İlçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren yağmur sonrası oluşan hortum, yüzlerce dönüm tarım alanına zarar verdi

Serik’te dün akşam saatlerinde başlayan yağmur, bugün aralıklarla etkisini sürdürürken, saat 10.30 sıralarında çıkan hortum, Çandır Beldesi ile Kuşlar, Bilginler ve Yeşilyurt köylerinde tarım alanlarına zarar verdi.

Uzun süre karada ilerleyen hortum, önüne gelen her şeyi yerle bir etti. Hortum nedeniyle seraların camları kırıldı, naylonları uçtu, çatıları çöktü. 40’a yakın domates, biber ve salatalık serası zarar gördü.

lk belirlemelere göre hortumun yaklaşık 200 dönüm ekili alana zarar verdiği kaydedildi.   Bölgedeki en büyük zararı ise Kalton Seracılık’a ait seralar gördü. Kalton Seracılık Üretim Müdürü ziraat mühendisi Süleyman Erten, “Bir anda çıkan hortum 38 dönüm alan üzerine kurulu seralarımızı kısa sürede yerle bir etti. Şans eseri çalışanlarımız zarar görmedi. Hasar tespit çalışmalarına başladık. Kesin bir rakam söylemek güç, ancak maddi zararımız çok büyük” dedi.

Hortumun ardından Serik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, bölgede hasar tespit çalışmalarına başladı.(DHA)


Diğer Haberler:
Kız Kulesi’nde yangın paniği
Yazan - 10 Nisan 2012. Kategori ÇEVRE. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı