İhraç edilen doktorlar KHK’sında değişim


   

  

KHK ile işten çıkarılan doktorların SGK ile anlaşmalı kurumlar dışında özel sektörde çalışmasını düzenleyen madde kabul edildi ve güvenlik soruşturması ayrımı yapıldı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sağlık, Aile ve Sosyal İşler Komisyonu‘nda görüşülen KHK ile ihraç edilen doktorlar hakkında yeni bir düzenleme yapıldı. Güvenlik soruşturması ile görevlerine alınmayan doktorlar artık özel sağlık kurumlarında mesleklerini icra edebilecekler.

  

Yeniden görüşülen maddenin son hali, terör örgütlerine veya MGK tarafından devletin milli güvenliğine karşı faaliyetlerde bulunduğuna karar verilen oluşumlar ve gruplara üyeliği veya irtibatı bulunduğu için görevlerine devam edemeyen tabiplerin, diş tabiplerinin ve tıp uzmanlarının sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesiz muayenehanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışabileceklerine dair güncelleme içeriyor. Bu nedenle kamu görevinden çıkarılanlar kararlarının verildiği tarihten itibaren birinci grup ilçe merkezleri için belirlenen zorunlu hizmet süresi kadar mesleklerini icra edemeyecekler.

  

Güvenlik soruşturmaları nedeniyle görev yapamayan doktorlar ise kapsam dışına alındı. Bu doktorların tüm özel sağlık kuruluşlarında çalışabilmelerinin önü açıldı.


Yazan - 8 Kasım 2018. Kategori MANŞET, GÜNDEM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x