İhracatçılar “Ortak Akıl” için buluştu


 

  

Türkiye’nin tüm bölgelerindeki Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri, sektörün geleceğine birlikte yön vermek, ihtiyaçları belirleyerek çözüm önerileri sunmak ve katma değerli ihracatın artması için “Ortak Akıl Konferansı” düzenleyerek, sektörün geleceğine ilişkin yol haritası önerilerini dile getirdi.

 

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen organizasyona; Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri, Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Ege İhracatçı Birlikleri ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri yönetim kurulları katıldı.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünü yaptığı ve iki gün süren Ortak Akıl Konferansı sonrasında oluşan öneri ve fikirler, sonuç raporunda yönetim kurulları ile paylaşıldı. Sonuç raporunda, 2023 yılına kadar sektör ihracatının 2 katına çıkarılması için gereken eylem planları maddeler halinde sıralandı.

 

Türkiye genelindeki Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanları, Türkiye’nin sektördeki ihracat potansiyelinin katma değerli üretim için elverişli olduğunu belirterek, Ortak Akıl Konferansı’nın oldukça faydalı olduğunu belirttiler.


Yazan - 17 Aralık 2018. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x