IlI.Uluslararası Tohumculuk Çalıştayı


unnamed

 

 

 

IlI.Uluslararası Tohumculuk Çalıştayı ve Tohum ve Tohum Teknolojileri Fuarı 2014

 
Rusya,İspanya,Çin,Şili,Romanya,Macaristan,İran,Hindistan,Polonya,İtalya,Azerbaycan,
Kırgızistan,Kazakistan,Irak,Cezayir, Ukrayna, Fas ve Pakistan tohumculuk firma temsilcilerininkatılımı ile B2B görüşmeleri gerçekleştirilecek…

 

Halim UTLU

 

“YETKİ DEVRİ VE PİYASA DENETİMİ” temalı,kısa adı TSÜAB olan Tohum Sanayicileri Ve Üreticileri Alt Birliği’nin, İstanbul’da WOW Hotel & Convention Center’da düzenlediği, “III.Uluslararası Tohumculuk Çalıştayı”,08–09 Ocak 2015 tarihlerinde yapılacak.

 

Yurt içi ve yurt dışından 500 civarında davetlinin katılımının beklendiği,TSÜAB 3. Uluslararası Tohumculuk Çalıştayı’na; hükümeti temsilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi EKER ve Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ davet edildi.

 

Tohum Sanayicileri Ve Üreticileri Alt Birliği Uluslararası Tohumculuk Çalıştayı’nın açılışı, 8 Ocak 2015 tarihinde saat 09.00’da WOW Otel -Yeşilköy’de,Tohum ve Tohum Teknolojileri Fuarı ise, aynı gün saat 14.00’da İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek.

 

SF, ISTA, FAO, OECD, ESA, ASTA, APSA yöneticileri davetli

 

Uluslararası tohumculuk kurum ve kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri (ISF, ISTA, FAO, OECD, ESA, ASTA, APSA vb.),TSÜAB tarafından “Tohumculuk sektörel ticaret heyeti ziyareti” gerçekleştirilen ülkelerin tohumculukla ilgili kamu ve özel sektör yönetici ve temsilcileri,kamu kurumlarının tohumculukla ilgili birim yöneticileri ve uzmanları,özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri,TSÜAB üye şirketlerin temsilcileri ve hazırlık süreci içerisinde Çalıştayın teması bağlamında katkıda bulunabilecek diğer kurum ve kuruluşların yönetici, uzman ve temsilcileri de davet edildi.

 

Piyasa Denetimi konusu da ele alınacak

 

TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray GENÇER’den alınan bilgiye göre,Çalıştay süresince; “5553 Sayılı Tohumculuk Kanununun 15 inci maddesi aracılığı ile Kanunun 5,6,7’nci maddelerindeki yetkilerin devredilmesi ve piyasa denetimi konularının, Hollanda ve Fransa örneklerinden yararlanılarak, Türkiye açısından değerlendirilmesinin ele alınabileceği ifade edildi.

 
18 ülke tohum firmalarıyla, B2B görüşmeleri yapılacak

 

Çalıştay devam ederken, 9 Ocak 2015 tarihinde, URGE Alım Heyetine davet edilen ülkelerden,Rusya,İspanya,Çin,Şili,Romanya,Macaristan,İran,Hindistan,Polonya,İtalya,Fas,Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Cezayir, Irak,Ukrayna ve Pakistan tohum firma temsilcilerinin de katılımı ile B2B görüşmeleri gerçekleştirilecek

 

2014 sektörel değerlendirme toplantısı da düzenlendi

 

Öte yandan 8 Ocak 2015 tarihinde açılışı yapılacak olan 2015 Tohumculuk Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen Çalıştay’ın,fuar alanına yakın mesafede olmasına özellikle dikkat edilirken,Çalıştay sonu 10 Ocak 2015 tarihinde, TSÜAB Yönetim Kurulu üyeleri, Bakanlık temsilcileri ve TSÜAB üyesi firma temsilcileri ile birlikte, 2014 yılı sektörel değerlendirme toplantısı da düzenlendi..


Yazan - 30 Aralık 2014. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x