İlk canlı hayvan fuarı tanıtıldı


unnamed (3)
22-25 Mayıs 2014’te gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı’nın tanıtımı gala yemeği ile yapıldı
30 Kasım Cumartesi günü Türkiye’nin ilk canlı hayvan fuarının tanıtımı yapıldı. 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı’nın Danışma Kurulu toplantısı Balçova’daki Wyndham İzmir Özdilek’te (Crowne Plaza) saat 15.00’te, saat 19.00’da ise gala yemeği gerçekleştirildi. Gala yemeği tarım ve hayvancılık sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi.
Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımızın çok değerli İzmir il müdürü Ahmet Güldal, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Gülkaynak, İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Özer Türer ve İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Osman Civil’e katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Süt ve besi hayvancılığı bir arada
“Gençlik” temasıyla ilki gerçekleştirilecek fuar, 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde açık alanda olacak. Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtisas fuarı niteliğinde planlanan fuar, gelenekselleşerek gelecek yıllarda daha da büyüyerek devam edecek.
Fuar aslında iki ayrı fuardan oluşuyor. Anadolu Expo Canlı Besi Hayvanı Fuarı ve Anadolu Expo Canlı Süt Hayvanı Fuarı olarak ayrılan iki ayrı dal, aynı çatı altında tek fuarda sektörün önemli aktörlerini buluşturacak.
Pek çok etkinlik, yarışma ve şovların düzenleneceği organizasyonda, güzel süt sığırı yarışması, verimli besi sığırı yarışması, koyun keçi güzellik yarışması, açık artırmalar, genç çiftçilere yönelik süt sağım, boynuz köreltme yarışmaları olacak. Ayrıca tüm ziyaretçilerin davetli olacağı Et Mangal Partisi’nde “Hayvanların hangi bölgesini nasıl pişirirseniz et daha yumuşak olur?” gibi bilgiler anlatılacak.
36 ülkeden ziyaretçi beklenen fuar, uygulama alanları, hayvan padogları, yarışma ve açık arttırma alanı ve şov ve eğlence alanı olarak yaklaşık 26.000 metrekarelik bir alan üzerine oluşturulacak.
Profesyonel ziyaretçiye özel saat
Bu fuarlar çok geniş bir kitleyi buluşturacak ve içindeki etkinliklerle büyük ilgi çekecek. Ancak 500 ve üstü sayıda hayvan varlığına sahip büyük ölçekli işletmeler, birlik, kooperatif başkanları ve yönetim kurulları gibi profesyonel ziyaretçiler için, daha sakin bir ortamda görüşmeleri adına sabah 10:00 ile öğleden sonra 15:00 saatlerinde fuar ziyarete açık olacak. Diğer çiftçiler, ziyaretçiler ise saat 15:00-  22:00 arası fuarları ziyaret edebilecekler.
36 ülkeden ziyaretçi beklediklerini vurgulayan Gül Ceylan, “Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımız ve Türk sanayicisi ve en önemlisi Türk üreticisi çok çalışıyor, gelişiyor, geliştiriyor. Bu gelişmeyi taçlandırmak istiyoruz. Dünya ya Türkiye’de çok başarılı işler yapıldığını bir kez daha bu kanıtlamak istiyoruz. 22-25 Mayıs 2014 İzmir’de Hayvancılık sektörünün düğünü var. Herkesi davet ediyoruz” dedi.
unnamed (1)

DİĞER HABERLER
Veteriner Hekim Kimdir? ... Dr. Ali AYYILDIZ
2 Aralık 2013. 17:14
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x