İlkokul Öğrencilerine Balık Yeme Dersi


İzmir’in Buca ilçesindeki 80. Yıl Betontaş İlköğretim Okulu öğrencilerine balık yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla okul bahçesinde balık pişirildi. Yaklaşık 250 öğrenci mevcudu bulunan okulun aile birliği üyeleri balık halinden aldıkları sardalyeleri tavada pişirerek öğrencilere ikram etti. Okul bahçesinde ardı ardına kurulan sıralarda balık yiyen çocuklar balık yemeyi çok sevdiklerini söyledi.

İZMİR – İHA – İzmir’in Buca ilçesindeki 80. Yıl Betontaş İlköğretim Okulu öğrencilerine balık yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla okul bahçesinde balık pişirildi. Yaklaşık 250 öğrenci mevcudu bulunan okulun aile birliği üyeleri balık halinden aldıkları sardalyeleri tavada pişirerek öğrencilere ikram etti. Okul bahçesinde ardı ardına kurulan sıralarda balık yiyen çocuklar balık yemeyi çok sevdiklerini söyledi.

Geçen günlerde deniz ürünleriyle ilgili bir konferansa katıldıklarını belirten Okul Müdürü Hasan Okur, bu konferanstan sonra böyle bir organizasyonu yapma isteği duyduklarını söyledi. Öğrencilerde balık yeme alışkanlığını kazandırmayı hedeflediklerini bu yüzden böyle bir etkinlik düzenlediklerini anlatan Okur, “Okul aile birliği üyelerinin çalışmaları sonucu organizasyonu yapıyoruz. Çoğu insan küçük yaşlarda balık yemeyi sevmez. Çocukları balık yemeye teşvik etmek için güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimiz hem balık yiyorlar hem de balığın faydalarını onlara anlatıyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER
Balıkçılar, denizlerden dolar avlıyor

Okur, bu tip etkinlikleri sürdürmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi


6 Ocak 2011. 08:05
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x