“İmparator ” Etimizi Ucuzlatmaya Geliyor


Avrupa’da en ünlü otel ve restoranların et tedarikçisi Delta Hamburg, yatırım rotasına Türkiye’yi aldı.

Avrupa’nın ünlü tedarikçisi Delta Hamburg yatırım için Türkiye’ye geldi. Delta Hamburg Marriott, Four Seasons, Ritz Carlton, Hilton, Conrad, Kempinski gibi dünyanın önde gelen otel zincirleri, Maredo, Block House gibi “steak house”ların ve El Bulli, Noma gibi Michelin yıldızlı restoranların aralarında bulunduğu ünlü mekânlara et tedarik eden bir firma. Avrupa otel ve gastronomi tedarikçileri kuruluşlarının en büyüklerinden biri olan Hamburg Delta, Almanya’dan İspanya’ya Hollanda’dan Yunanistan’a kadar tüm AB ülkelerinde faaliyet gösteriyor. Şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini resmiyete döken anlaşma geçen hafta Ankara’da imzalandı. Delta Hamburg’un sahibi Heinrich Höper , Türkiye’nin en büyük et entegre tesislerinden Anksan, Topaz Restaurant sahibi Yücel Özalp ve Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Kamışlı ile ortaklık için el sıkıştı. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de büyük yatırımlara imza atmaya hazırlanan Alman işadamının hedefi Türkiye’yi bir yatırım üssü yapmak. Bunun için de Türkiye’de 5 fabrika kuracak olan Höper, Almanya’da yetiştirdiği hayvan ırklarının dölünden Türkiye’de de üretip, Ortadoğu ülkeleri ve Araplar’a satmayı planlıyor. Höper’in bir diğer hedefi de yüksek üretim miktarıyla Türkiye’deki et fiyatlarını düşürmek. Avrupa’da sektörün en büyüklerinden biri olan Höper, aynı zamanda Hamburg futbol takımının da yönetiminde çalışıyor.

130 YILLIK FİRMA

Sabah’ın Sinan Özedincik imzalı haberine göre,Heinrich Höper, Avrupa ve Amerika’da küçük ve büyükbaş hayvan üretimi, kesimi ve lojistiğini yapıyor. Farklı ülkelerden sağladığı kaliteli ve marka gastronomik ürünlerin toptan ve perakende ticareti ile restoran işletmeciliği konularında faaliyet gösteriyor. 130 yıllık geçmişi olan şirket, dünya çapında tanınan ve tüm ekonomik, gastronomik ve turistik temalı sivil toplum kuruluşlarının madalya, plaket ve sertifikalarına sahip bir firma. Alman işadamı, Delta Hamburg’un domuz ve içeriğinde domuz katkısı bulunmayan (Uluslararası Helal Sertifikalı) ürünleriyle, Türkiye’nin Horeca alanında fiyat, kalite ve hizmet açısından devrim yaratacağına inanıyor. Höper, Türkiye’de yaptığı temaslarda 5 yıldızlı otel şeflerinin, steak house zincirlerinin ve fine dining restoranların işletmecilerinin aylardan beri Türkiye’de faaliyete geçmelerini beklediklerini söylüyor.

TURİZM VE EKONOMİDEKİ BAŞARI HEYECANLANDIRDI

LMD Lezzet Markaları Derneği ve Uluslararası Türk Gastronomi Dernekleri Başkanı Vasfi Pakman yakın dostu işadamı için “Türkleri ve Türkiye’yi çok seviyor. Ülkemizin turizm ve ekonomideki başarılarını takdir ediyor. Dünya marka ve trendlerinin İstanbul’da yer aldığını, genç nüfusun yoğunluğunu, eğitim ve yaşam kalitesinin hızla yükseldiğini söylüyor. Markasının Türkiye’ye dinamizm getireceğine inanıyor” dedi.

AŞÇILAR OLİMPİYATININ  SPONSORU

Heinrich Höper 2008 İKA/Dünya Aşçılar Olimpiyatı’nda büyük başarılara imza atan, Avrupalı Türk Şefler Mutfak Takımı’nın (Euroturk Chefs Culinary Team) da baş sponsoru. 2012’de yapılacak Aşçılar Olimpiyatları’nda da yine sponsor.

 


Yazan - 3 Aralık 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x