İngiltere’de ‘fakir market’ dönemi


138717628617622

 

İngiltere’de fakirlere özel süpermarketler kuruldu. Halk marketi adıyla sadece zor durumda olanların kartla girebildiği markette hasarlı ürünler satılıyor

 

 

İngiltere son dönemde ilginç bir mağaza konsepti ile tanıştı. 2008’de başlayan küresel krizde en büyük darbelerden birini alan ülkenin ilk fakirlere özel marketi açıldı. Bu marketin özelliği ürünlerin hasarlı veya yanlış ambalajlanmış olması. Bu nedenle diğer marketlerde satılamayan ürünler üçte bir fiyatına ‘halk marketi’ adı verilen yeni süpermarketlerde satılıyor. Herkesin alışveriş yapamadığı bu marketlerde üyelik sistemi çalışıyor. Üyelik için ise ihtiyaç sahibi olunduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Ardından özel kartla bu mağazalardan halk faydalanabiliyor.

 
FAKİRLİK AİLE YIKTI

 
Öte yandan İspanya’da kullanım süresi dolmuş gıda ürünü yiyen bir ailenin üç bireyi hayatını kaybetti. Sevilla kentinde çöplerden kağıt karton toplayan ve kendilerine verilen bayat gıdalarla beslenen 4 kişilik ailedeki anne ve babanın yanı sıra 14 yaşındaki kızları zehirlenerek öldü.


19 Aralık 2013. 00:17
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x