“İnsan dişli balık” yakalandı


 

592378_1

 

İznik Gölü’nde bir balıkçının ağına yaklaşık 30 santimetre uzunluğunda, dişleri insanınkilere benzeyen bir balık takıldı.

 

Alınan bilgiye göre, balıkçı Muharrem Eken, Kumbaşı mevkisinden ağlarını göle bıraktı.

Yakaladığı balıkların arasında değişik bir cins olduğunu fark eden Eken, bunun insan dişine benzer dişlerini görünce şaşırdı.

 

Eken, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail sazanı tutmak için göle ağlarını bıraktığını bildirdi.

 

Ağları topladığında balıkların arasında yabancı bir tür olduğunu fark ettiğini belirten Eken, “Elime aldığımda çok şaşırdım. Pirana olduğunu tahmin ediyorum. İznik Gölü’nde ilk defa böyle bir balık görüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent Kurtaner de daha önce İznik Gölü’nde bazı balıkçıların ağlarına buna benzer balıkların takıldığını ifade etti.

 

Gölde pirana popülasyonu olmadığı bilgisini veren Kurtaner, “Bu, münferit bir olaydır. Pirana cinsi balıkların İznik Gölü’nde çoğalma ve üreme durumu yoktur. Muhtemelen akvaryumda beslendikten sonra göle bırakılmış. ‘İnsan dişli balık’ olarak adlandırılan cins olabilir.” diye konuştu.


Yazan - 1 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x