International Poultry Science Congress of WPSA Turkish Branch’2018


 

 

 

International Poultry Science Congress of WPSA Turkish Branch’2018

 

 

 

 

Ülkelerin kalkınmasının en önemli yapı taşlarından biri olan tarım, insanların gıda gereksinimini karşılamak ve sanayiye hammadde sağlamak gibi hayati işlevlere sahiptir. Nüfus artışına ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, toplumun gün geçtikçe artan ve değişen ihtiyaçlarına cevap vermek için tarım bilimi de değişim ve gelişim göstermek zorundadır.

 

Tarımın önemli bir bileşeni olan hayvansal üretim miktarı ve ürünleri tüketimi insanların ve ülkelerin gelişmişlik ölçülerinden birisidir. Özellikle hayvancılık içerisinde kanatlı ürünleri üretimi ve tüketimi bütün dünyada son yıllarda artmaya devam etmektedir. Türkiye kanatlı üretiminde çok önemli gelişmeler göstermiştir. Dünya tavuk eti ve yumurta üretiminde dünyada ilk on ülke içerisindedir. Bu nedenle Dünya tavukçuluğu konusunda değişik ülkelerden bilim insanlarının ve paydaşlarının bir araya geldiği “International Poultry Science Congress of WPSA Turkish Branch’2018” Kongresi 9-12 Mayıs 2018 tarihinde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ev sahipliğinde Niğde’de düzenlenecektir.

 

Kanatlı üretimi ve ürünleri ile ilgili yeni teknolojileri ve gelişmeleri gündeme getirmek, bu konularda ülkeler arasında bilgi alışverişine olanaklar sağlamak, Ülke ve özelde de bölge tavukçuluğuna katkıda bulunmak kongremizin temel amaçlarıdır. Kongrede, farklı ülkelerden ve üniversitelerden konularında ünlü  bilim insanlarının, kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya gelerek karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunabilmeleri ve güçlerini birleştirerek daha etkin çözümler üretebilmeleri hedeflenmiştir. Bu önemli toplantıya kanatlı sektörünün değişik alanlarında çalışan pek çok ulusal  ve uluslararası  araştırmacının katılımı beklenmektedir.

Her zaman olduğu gibi, bu kongrenin gerçekleştirilmesinde de yanımızda olacağınıza inanıyoruz.  Katılımlarınız kongremize anlam kazandıracak ve önemini artıracaktır.

 

Saygılarımızla.

 

 

Prof. Dr. Rüveyde AKBAY

 

Prof. Dr. Ahmet ŞEKEROĞLU

 

Prof. Dr. Rüveyde AKBAY

Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı                                                                      Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

(WPSA Türkiye Şubesi)

 

Prof. Dr. Ahmet ŞEKEROĞLU

Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü

Merkez Yerleşke, Bor Yolu Üzeri, Niğde, 51240

GSM : 5358764343

mail:ahmetekerolu22@gmail.com

 

ahmet.sekeroglu@ohu.edu.tr

 

Prof.Dr. Ahmet SEKEROGLU

Department of Animal Production and Technology

Faculty of Agricultural Sciences and Technologies

Omer Halisdemir University

PK:51240, NIGDE, TURKEY

Mobile : 5358764343

mail:ahmetekerolu22@gmail.com


Yazan - 2 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x