İnternetiniz Aniden Kesilebilir


Bakanlar Kurulu bu yetkiyi Ulaştırma Bakanlığı’na  verdi?

 

Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) gündeme gelen siber güvenlikle ilgili olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na kritik bir görev verdi. Ulaştırma Bakanlığı, kamu düzeninin korunması açısından zorunlu hallerde, ilgili makamlar ve Siber Güvenlik Kurulu’nca yapılacak talep çerçevesinde ulusal siber güvenlikle ilgili önlemleri alacak. Kurul gerektiğinde internetin kesilmesine de karar verebilecek.

 

KURULDU KİMLER VAR?

 

Kurula; Ulaştırma Bakanı başkanlık edecek. Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Ulaştırma bakanlıkları müsteşarları, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı, MİT Müsteşarı, Genelkurmay Başkanlığı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Başkanı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı, TÜBİTAK Başkanı, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı, Telekomünikasyon İletişim Başkanı ile Ulaştırma, Bakanı’nca belirlenecek bakanlık ve kamu kurumlarının üst düzey yöneticileri de kurulda yer alacak.


Yazan - 21 Ekim 2012. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x