İptal Edilen Okul Sütü İhalesi Yarın


okul-sutu

 
Daha önce yapılan ihaleyi “kamu yararını gözeterek” onaylamayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ihaleyi yarın yeniden yapacak

 
İhale ile ilgili Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi süresince devam edecek Okul Sütü Programı için yarın 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 21. maddesine göre pazarlık usulüyle ihale yapılacağı ve ihaleye Bakanlık Gıda Güvenliği Bilgi Sisteminde kayıtlı süt üretimi yapan tüm firmaların davet edildiği bildirildi.

 

 

Okul sütü dağıtımı için 7 coğrafi bölge 4 kısım olarak belirlenerek her kısım için veya birden çok kısımlara teklif verme imkanı sağlanarak gerçekleştirilen önceki ihalede, istekliler tarafından kısımlar ortalaması olarak 57,53 kuruş birim teklif verilmişti. Bu yılın ocak ayında yapılan okul sütü ihalesinde kısımlar ortalaması olarak 45,38 kuruş birim teklif verilirken, aynı yıl içerisinde yapılan her iki ihale arasında yüzde 27 oranında fark oluşmuştu.

 

 

Üretim maliyetleri, lojistik masrafları ve enflasyon oranları beraber değerlendirildiğinde aradaki farkın normal olmadığını değerlendiren Bakanlık, “kamu yararı gözetilerek yapılan ihalenin bu nedenle onaylanmadığını” açıklamıştı.


DİĞER HABERLER
Domates hapı kalp hastalıklarına çare mi?
21 Kasım 2013. 14:11
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x