Irak Fuarı’nda Türk Pilicine Büyük İlgi


a1

 

18-21 Kasım tarihleri arasında yapılmakta olan Iraq Agro Food Expo-2013 fuarı’da Irak halkı Türk piliç eti yemek için uzun kuyruklar oluşturuyor.

 

 

 

Gıda, Yiyecek, İçecek, Tarım, Hayvancılık, Gıda İşleme Teknolojisi ile ilgili şirketlerin ilgi odağı olan Iraq Agro Food Expo-2013 fuarı’nda yer alan Türk Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu açtıkları standta tanınmış aşçıların yaptıkları piliç yemeklerini Erbil halkına sunuyorlar.

 

a2
Türk Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Şahin Aydemir başkanlığı’nda bir heyetle Irak Erbil’de tertiplenen
Iraq Agro Food Expo-2013 fuarı’nda yer aldı.Gerek Güney Amerika ve gerekse AB ülkelerinden piliç
yetiştirmede domuz menşeli katkı maddesi kullandıkları gerekçesiyle Türk piliç etini tercih eden Irak halkı bu ilgisini Iraq Agro Food Expo-2013 fuarı’da da gösterdi.Türk standında hazırlanan piliç ürünlerini yemek için uzun kuyruklar oluşturan Erbil halkı “Bundan önce müslüman olmayan ülkelerden ithal ettiğimiz piliçleri kuşku ile tüketiyorduk.Şimdi Türk ürünlerini içimiz sine sine yemek imkanını bulduk” dediler

a3

 

 

Yaklaşık 400 firmanın katıldığı Irak Agrofood 2013 Fuarı’nı açılış gününde Irak Tarım ve Su Kaynaklari Bakani Profesor Serwan Baban ziyaret etti. Fuarda Turkish Poultry, yani Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu standını da ziyaret eden bakan, Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Aydemir ve Başkan Yardımcısı Teoman İnal ile sohbet etti. Bakana bir de hediye verildi.

DİĞER HABERLER
Bodrum'un ünlü Golden Çetesi yetim kaldı.

 

1456653_571005376311699_643262060_n

 

Turkish Poultry standında ayrıca bir mutfak kuran KTG, Türkiye’den özel bir aşçı ekibi getirdi. Türk tavuk ve yumurtası ile çeşitli yemekler hazırlayan ekip, ziyaretçilere bu yemekleri ikram etti. Fuarın kadın ziyaretçileri en leziz tavuk yemeklerinin nasıl hazırlandığını dikkatle izledi.

 

 

 

Tavuk kokoreç ise ziyaretçilerin en çok beğendiği lezzetlerin başındaydı

 


19 Kasım 2013. 11:18
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x