İran’lı Müsteşarın Tarım Bakanlığı Ziyareti


İran Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Mehrabi’den, Müsteşar Mirmahmutoğulları’na nezaket ziyaretinde ticarette yaşanan aksaklıkları giderme görüşmesi

İran’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Asghar Mehrabi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları’na nezaket ziyaretinde bulunarak iki ülke arasındaki ticaret aksaklıklarını giderme formüllerini değerlendirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, İran’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Asghar Mehrabi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret sırasında ambargo nedeniyle bir ayda yüzde 65 oranında değer kazanan Amerikan doları yerine, Türk lirası ile yapılacak ithalat ve ihracatın iki ülkenin de yararına olduğu gündeme getirilerek bu formülün ele alınması  istendi.

İki ülke arasındaki ticari ve tarımsal ilişkilerin iyi yönde olduğunu dile getiren Müsteşar Mirmahmutoğullları, yakın zamanda yapılması planlanan 4.dönem Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı için bakanlık olarak her türlü hazırlığı yaptıklarının altını çizdi. Müsteşar Mirmahmutoğulları, Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin her alanda derinleştirilmesi gerektiğini belirterek, özellikle ticari alanda işbirliği imkanlarının geliştirilebileceğini söyledi.

İran’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Asghar Mehrabi de samimi bir atmosferde geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Müsteşar Mehbari, yakın komşuluk ilişkileri içinde bulundukları Türkiye ile her alanda işbirliği alanlarının geliştirilmesinin önem arz ettiğini sözlerine ekledi.


4 Şubat 2012. 14:57
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x