İşadamları için, Nijerya’ya iş gezisi düzenlendi…


unnamed (2)
Organizasyon programında iş gezilerinin yanı sıra, her iki ülke girişimcilerini buluşturan iş görüşmeleri de gerçekleştirilecek…
Halim UTLU

Enerji, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık ve Ekipmanları, Otelcilik ve Emlak, Gıda, Mobilya,Deri (Ayakkabı), Hazır Giyim ve Tekstil, İnşaat ve Alt Yapı, Dekorasyon, Yapı Malzemeleri, Otomotiv ve Yedek Parça, Kimya, Temizlik ve Hijyen Ürünleri ve Petrokimya, Güvenlik Malzemeleri ve Ekipmanları, Makine ve Ekipmanları (İş ve Tarım Makineleri) sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların, yeni iş imkanlarının oluşturulması ve pazar payının arttırılması amacıyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Nijerya’ya yönelik ve Abuja şehrini kapsayacak, 13-16 Ekim 2015 tarihleri arasında iş gezisi düzenledi.

 

Her iki ülke girişimcileri, karşılıklı görüşecek

 

İstanbul THY uçuşlu organizasyonda iş gezilerinin yanı sıra, her iki ülke girişimcilerini buluşturan iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Girişimcilere potansiyel iş fırsatları sunan Nijerya’da pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenen işadamları heyetine, azami 40 kişi katılacak.

 

İstekliler,18 Eylül 2015’e kadar başvuruda bulunacak

 

THY işbirliği ile düzenlenen heyette yer almak isteyen firmaların, http://goo.gl/58wddQ adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 18 Eylül 2015 mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları isteniyor. Uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderleri ile ilgili olarak, 0 212 454 07 97 nolu telefondan veya Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) internet sitesinden bilgi alınabiliyor. İsteyenlerin, 980 ABD Dolarını, belirtilen tarihe kadar avans olarak yatırmaları gerekiyor.

 

140 milyon nüfusla, Dünyanın dokuzuncu ülkesi

 

Nijerya; İngiliz Milletler Topluluğu üyesi federal bir cumhuriyet, Benin ile Kamerun arasında yer alıyor.Başkenti Abuja, en büyük şehri de Lagos. Yaklaşık 800.000 nüfuslu Abuja kentinde, resmi dil İngilizce.Nüfüsun yarıdan çoğu Müslüman.Dünyanın nüfus bakımından dokuzuncu ülkesi Nijeryada, nüfus yaklasık 140 milyon ve Afrika’nın en kalabalık ülkesi.

 

Nereler gezilebilir? 

 


Ziyaret edilecek yerlerden biri başkent Abuja,diğeri de en büyük şehir olan Lagos..Buraları ziyaret etmek için en uygun dönem de yağışın çok olmadığı Aralık,Ocak ve Şubat ayları. All Nations Sinegogu, Black Heritage Museum ve Lekki Conservation Centre görülecek yerler arasında..

 

Lagos da ise Oba’s Sarayı ve Tinubu Meydanı’nı gezebilir ve büyük alışveriş merkeziyle ünlü Victoria Adası görüebilir.Güney Afrika’ya yurtdışı turu ile gitmek istiyorsanız, Nijerya bunlardan en büyüğü ve en ilgi çekeni olabilir.

 

Festivalleriyle ünlü bir ülke

 

Nijerya Festivalleriyle ünlü bir ülke.Etkinlikler sayesinde, tüm şehir neşe ve canlılık oluyor.Özellikle yabancı turistlerin meraklı bakışları,bu ülkeye her yıl binlerce turist çekiyor.Gösteriler, genellikle at üzerinde düzenleniyor, insanlar da davul eşliğinde şarkılar söyleyerek, bu gösteriye katılıyor.3 şehir Kano, Katsina, Bida’da kutlanan Durbar Festivallerinin en ihtişamlısı, Katsina Durbar. Değişik kültür danslarını, yurtdışı turları sayesinde daha yakından izlenebiliyor.

 


Popüler yemekler yulaf ezmesi,sosisli pilav,makarna,karabiber soslu biftek

 

Nijerya mutfağında genellikle pirinç ve yanında soslar,kuskus,kebap,ızgara ve tavuk yer alır.Patates de oldukça fazla tüketilir. En popüler yemekler arasında, yulaf ezmesi,sosisli pilav,makarna,karabiber soslu biftek,pancakeler ve tatlı patatesler sayılabilır.Meyve olarak da en fazla Mango tüketilir.


Alışveriş için en iyi yerler Başkent Abuja ve Lagos


Ülkede alışveriş için en iyi yerler Başkent Abuja ve Lagos..Nijerya’ya özgü el sanatlarından oymalar ve su kabaklarını alabilirsiniz.Ayrıca büyük Lagos Pazarın’da boyalı kumaşlar,
boncuk,takı, seramik ve giyim dahil olmak üzere, birçok hediyelik eşya satılıyor..


Yazan - 15 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x