Haşere Sorununa Kalıcı Çözümler


A metal grainery on a bright sunny summer day

 

 

,

 

 

ISS Türkiye’den Haşere Sorununa Kalıcı Çözümler

 

 

 

 

ISS Türkiye, uygulamalarıyla endüstriyel alanda ‘’Zararlı’’ sorununa ilaç gibi çözümler sunuyor.

 

 

 

 

ISS uzmanlığıyla kabus haline gelen haşere sorununun önüne geçiliyor.

 

 

Fümigasyon tek seferde kesin sonuç şansı sunuyor!

 

 

 

 

ISS Haşere Kontrol ve Bitki Bakım Hizmetleri, işletmeler için gerçekleştirdiği uygulamalardan biri defümigasyon. Fümigasyon işlemi daha çok gıda fabrikalarında, silo, konteynırlarda ve genellikle depolanmış ürün zararlılarına karşı kapalı bir ortamda uygulanan etkin bir yöntem olarak tanımlanıyor. ISS tüm güvenlik tedbirlerini alarak ve sadece fümigasyon operator belgesi olan kişiler ile uygulama yapıyor.

Stacks of orange shipping containers

 

 

Fümigasyon katı, sıvı veya gaz halindeki fümigantlarla uygulanırken, tek seferde kesin sonuç alma şansını da sunuyor.

 

 

 

Fümigasyon uygulaması yapılmadan önce ilk olarak detaylı inceleme yapılarak, uygulama dahilinde ki alanların dış dünyayla bağlantısı kontrol ediliyor. Yapılan uygulamada kullanılan gaz tüm canlılar için öldürücüdür. Bu nedenle uygulama alanında bulunan tüm dış alan ile bağlantılı noktaların kapatılması ve içeri insan girişinin engellenmesi gerekiyor. Uygulama yapıldığında ortam minimum 72 saat kapalı kalmalı. Bu süreçte iç alana geçişi engelleyici güvenlik önlemleri ve uyarı levhaları gibi tedbirler müşteri ile beraber alınıyor.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Hijyen Eğitimi Katılımcıları Sevindirdi

 

 

 

Depo edilmiş ambar zararlılarının larva, pupa, ergin gibi yaşam evrelerinde etkili olabilen tek uygulama yöntemi fümigasyondur. En çok karşılaştığımız depo edilmiş ürün zararlıları ise; un biti(Tribolium castaneum), buğday biti, ekin kambur biti(Rhizopertha dominica), kırma biti(Tribolium confusum), pirinç biti(Sitophilus oryzae), kuru meyve güvesi(Pyralis farinalis), değirmen güvesi(Ephestia kuehniella), tütün güvesi (Ephestia elutella), arpa güvesi(Sitotroga cerealella), un kurdu (Tenebrio molitor), incir kurdu (Ephestia cautella), tatlı kurt(Lasioderma serricorne), ekin kara böceği (Tenebroides mauritanicus), khapra böceği (Trogoderma granarium), testereli böcek (Oryzaephilus surinamensis), tohum böcekleri (Bruchus spp.)

 

 

ISS HAKKINDA

 

 

1901 yılında Kopenhag’da kurulan dünyanın lider entegre tesis yönetim hizmetleri şirketi ISS, Danimarka merkez olmak üzere, 50’den fazla ülkede530 binden fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Türkiye geneli 30 bini aşkın personeliyle Temizlik, Güvenlik, Catering, Haşere Kontrol – Bitkim Bakım ve Çağrı Merkezialanlarında 5 grup şirketi ile hizmet sunan ISS, Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan öncü kuruluşları arasında yer almaktadır.


2 Ağustos 2016. 14:57
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x