İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Ulusal Düzeyde Akredite Oldu


istanbul-universitesi-veteriner-fakultesi-logo-amblem
Veteriner hekimliği eğitim kurumları ve programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye’de veteriner hekimliği eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren, YÖK tarafından yetkilendirilen, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK), 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında, ulusal akreditasyon çalışmaları kapsamında, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini ziyaret etmiş, Program Değerlendirme Takımları tarafından değerlendirme çalışmaları yapmış ve hazırlanan raporlar Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Akreditasyon Komitesi (VAK)’ne sunmuştur.

 

 

VEDEK Değerlendirme ve Akreditasyon Uygulama Esasları Yönergesi uyarınca 30 Eylül 2015 Çarşamba günü VEDEK Merkezinde gerçekleştirilen VAK toplantısında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin VEDEK tarafından ulusal akreditasyonun uygun olduğuna oybirliği ile karar verilmiştir.


Yazan - 8 Ekim 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x