İstanbul”da Malatya Günleri Feshane’de


İstanbul’da düzenlenecek olan Malatya Günleri programının 5 gün süreyle Feshane’de gerçekleştirileceği bildirildi.

 

Vali Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Anemon Otel’de düzenledikleri ortak toplantıda Malatya Günleri hakkında bilgi verdiler.

 

Vali Ulvi Saran, Ankara’da düzenlenen Malatya Günleri’nin hem etkinlikler ve hem de profesyonel çalışmalarla ilgi topladığını belirterek, bu yıl İstanbul’da 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Feshane’de düzenleneceğini kaydetti. Vali Saran, “Malatya’da yaşayan hemşehrilerimiz ile İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz kaynaşacaklar. İstanbul’da bir Malatya havasını götüreceğiz. Kültürel ve değerlerimizi orada sergileyeceğiz” dedi.

 

Vali Saran, İstanbul’daki dernek ve vakıflar ile de yakın bir diyaloga girerek ortak çalışmalar yürütüleceğini ifade ederek, etkinliklerde yiyecek bölümünde sadece Malatya kültürüne has ikramların bulunmasına izin vereceklerini kaydetti.

 

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya’da daha önceden tanıtım etkinlikleri konunda eksikliklerin bulunduğunu, ancak son yapılan organizasyonlar ile bu eksikliklerin büyük oranda tamamlandığını belirtti. Malatya’nın kültürünün dışarıya taşınmasının önemli olduğunu belirten Çakır, dışarıda yaşayan Malatyalıları, Malatya kültüründen koparmamak gerektiğini ifade etti.

 

Toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri katıldı.


DİĞER HABERLER
-Yaz geldi tarımda üretici fiyatları geriledi…
23 Temmuz 2012. 11:58
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x