İstanbul’un En Baba Lüferi” Yarışması Yapıldı


Lüfer Bayramı etkinlikleri kapsamında “İstanbul’un en baba lüferi” yarışması yapıldı

 

İSTANBUL- Jüri üyeliğini oyuncu Mehmet Ali Alabora, CHP Milletvekili Melda Onur gibi isimlerin yaptığı yarışmada 38 santim uzunluğundaki Ahmet Yavuz’un tutuğu lüfer yarışmayı kazandı. Ahmet kaptanın teknesinde Radikal muhabiri de vardı.

 

Radikal muhabiri Serkan Ocak, en baba lüferin tutulma hikayesini şöyle anlattı: Sabah saat 05.00’da Yenikapı’dan hareket ettik. Günün ilk ışıklarıyla birlikte lüferler oltaya gelmeye başladı. Sarayburnu açıklarında yaklaşık 2 saat boyunca 20’ye yakın lüfer tuttuk. Ben de bir kez şansımı denedim, onda da bir adet lüfer tuttum. Lüfer yarışmasının yapılacağı yere saat 09.00 gibi balıkları getirdik. En büyük birini seçtik. Ahmet kaptanını dışında 5 balıkçı daha lüferlerini getirmişti. Yarışmayı Ahmet Kaptan’ın tuttuğu çatal boyu 34 santim olan, tam boyu 38 santim olan lüfer kazandı.

 

Yarışmanını ardından 5 lüfer Haliç’te kurulan temsili mezatla (Açık arttırlma) satıldı. Mezatta Mehmet Ali Alabora ve Melda Onur şampiyn balık için kıyasıya yarıştı.

 

Her ikisi de birer balık aldı ancak birinci gelen balığı Fikir Sahibi Damaklar’dan Erkut Ertürk 125 TL bedelle satın aldı.


Yazan - 20 Ekim 2012. Kategori HAYVANCILIK, SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x