İşte Marmaray’ın yeni İETT hatları


 

 

“Yolcu sayısının artışına göre otobüs sayısı da artacak”

 

91d6c5bc3283355e18750f426ca59032_kMarmaray’da geri sayım sürerken İETT Kazlıçeşme’de aktarma merkezi kurdu. Ayrılıkçeşme’den Marmaray’a binip Kazlıçeşme’ye gelecek yolcular için 5 yeni otobüs hattı oluşturuldu. Bu hatların tanıtımı bugün Kazlıçeşme’de yapıldı.

 

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu, Marmaray’dan söz ederken, ” Çok önemli bir proje. Basite alındığı intibası var bizde” dedi.

 

 

 

YARIN AÇILIYOR

 

 

 

8ae8b3750b6cee81a8f90ddf9aa414ab_kKartal Kadıköy Metrosunun çalışmaya devam ettiğini söyleyen Hacımustafaoğlu, “Bu metro hattı Marmarayla Ayrılıkçeşmesi’ne entegre oluyor. Marmaray denizi geçtikten sonra Yenikapı’da bir istasyonu var. Oradan da hem İDO ile denize, hem de Havalimanı Metrosu ve Başakşehir metrosuyla entegre oluyor. Başakşehir metrosuna entegrasyon İETT’nin ring otobüsleriyle geçici bir süre sağlanacak. 3 ay sonra çalışma bitince yüzeye çıkmadan Yenikapı istasyonundan Başakşehir’e kadar gidilecek. Yine bu istasyondan Taksim yönüne otobüsler mevcut. Bizim esas bugünkü üzerinde durmak istediğimiz konu; günde 300 bin civarında yolcu bekliyoruz. Kapasitemiz bu. Bunların Yenikapı’da bir kısmı olacak. İnen yolcularımızın kentin muhtelif yerlerine ulaşacak ring seferlerimiz olacak” dedi.
KAZLIÇEŞME AKTARMA İSTASYONU

DİĞER HABERLER
Benzin 5 lirayı geçti

 

 

Muzaffer Hacımustafaoğlu, “Transfer Merkezi dediğimiz önemli bir aktarma yeri. Şimdilik buraya gelen yolcularımızın, Topkapı Edirnekapı yönlerine erişimi sağlanacak. Zeytinburnu içerisinden Merter civarına otobüsler konuldu. Halkalı’ya otobüsler konuldu. Havalimanına otobüsler konuldu. 10 dakikada bir bu seferler yapılacak. Yolcularımızın burada da sıkıntı yaşamayacağını umut ediyoruz. Otobüslerimizin sayısının yeterli olacağını düşünüyoruz. Yolcu sayısının artışına göre otobüs sayısı da artacak” şeklinde konuştu.

 

 

KAZLIÇEŞME’YE 5 YENİ HAT

 

 

 

 

 

dbedaba0140fa1e1650aa9db4f78a8ae_kİETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da basın toplantısında yeni hatlarla ilgili bilgi verdi. Baraçlı, ” Hedeflediğimiz en önemli unsur, vatandaş memnuniyeti. 181 hatla Marmaray’ı entegre ediyoruz. 1419 otobüs, 8 bin 722 seferle de bu hattın aktif işletilmesi için hizmetlerimizi devam ettireceğiz. 5 yeni güzergah oluşturduk. Bir tanesi Yenikapı-Aksaray , ikinci Halkalı-Yenikapı, bir diğeri Zeytinburnu Metro – Kazlıçeşme, bir diğeri Cevizlibağ – Kazlıçeşme ve Yenibosna Metro – Kazlıçeşme arasında yeni hatlarımız var. Bu hatlarla ilgili metrobüsle ilgili güzargah entegrasyonu çalışmalarımız var. Marmaray büyük bir proje. Belirlenmiş bir yolcu kapasitemiz var. Hatlarla ilgili iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmiş olacağız. Bizler vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER
Kaybedilen Bir Pazarı Yeniden Ele Geçirmek....

 
SİRKECİ- KAZLIÇEŞME ARASI BANLİYÖ HATTI KAPANACAK

 

İBB Genel Sekreteri Muzaffer Hacımustafaoğlu bir soru üzerine Sirkeci – Halkalı arası çalışan banliyö hattının Kazlıçeşme – Sirkeci arasında kapatılacağını doğruladı.
Bu hattın yenileme çalışmalarını gündeme aldıklarını söyleyen Hacımustafaoğlu, “Yenikapı’dan İncirli’ye giden yeni bir hat yapılacak, 2019’a kadar. Onun Cerrahpaşa’da bir istasyonu olacak. Marmaray’ın yüzeyde bir istasyonu olmayacak. Proje çalışmamız devam ediyor”dedi. Hacımustafaoğlu, Marmaray’ın yarın açılışın ardından yolcu taşımaya başlayacağını da sözlerine ekledi.

 

Times’ta Marmaray’a övgü

 
Marmaray uluslararası basının da gündeminde

 

İngiliz Times gazetesi, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açılışını yapacağı Marmaray’ı sayfalarına taşıdı.

 

 

 

Marmaray Projesi’ni “Demir İpek Yolu” olarak niteleyen gazete, ilk kıtalararası demiryolu tünelinin açılışının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacağına dikkat çekti.

 

 

 

Haberde, Avrupa’yı Çin’e bağlayan Trans Sibirya Demiryolu Hattı’na alternatif bir rotanın ortaya çıkacağı vurgulanırken, tünelin depreme dayanıklı inşa edildiğini de aktardı.
Gazete, Osmanlı Sultanı I. Abdülmecid’in iktidarda olduğu 1860’da bir Fransız mimarın benzer bir proje hazırladığını ancak projenin o dönemde imkansız bulunduğunu hatırlattı.

 

 

 

DİĞER HABERLER
AA İzmir Bölge Müdürlüğü yeni ofisi törenle açıldı

Times, Marmaray, üçüncü köprü, Marmara ile Karadeniz’i birleştirecek kanal ve yeni havalimanı preojelerinin İstanbul’u bölgesel bir bağlantı noktası yapacağını vurguladı.

 


28 Ekim 2013. 17:45
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x