İthal karkas eti alımı ihalesi yapıldı


445796

 

 

İthal karkas eti alımı ihalesi yapıldı

 

ESK, AB ülkelerinden (Polonya hariç) 5 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti alımı ihalesi yaptı. İhaleye 12 şirket tekliflerini sundu.

 

 

 

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden (Polonya hariç) 5 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti alımı ihalesini gerçekleştirdi.

 

ESK Genel Müdürlüğünde pazarlık usulü ile yapılan ihalede, birinci kısım bin tonluk, ikinci ve üçüncü kısımlar da 2’şer bin tonluk taze soğutulmuş sığır karkas etini kapsayan 3 kısım için teklifler alındı.

 

İhalenin ilk turuna, Etçii Gıda AŞ, Bosna Et Holding, Yılmazlar Et Gıda Tarım ve Hayv. Nak. Turz. ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti, Sva Jean ROZE, Gurme Gıda Sanayi Ltd Şti, CNG Cengiz Gıda Ltd. Şti, Sarl Batı Kars, Ayvetsan Hayvancılık LTD. Şti, Namet Gıda San. ve Tic. AŞ, Ettat Et Ürün. İnş. Gıda San. ve Tic. AŞ, World Trade S.A, D&B Gmbh olmak üzere 12 istekli katıldı.

 

İhale zarflarının açılmasının ardından tekliflerin değerlendirilmesi için 1 saat 15 dakika ara verildi.

 

İkinci tura devam eden ve 3 kısım için Etçii Gıda AŞ toplam 19 milyon 210 bin euro, Yılmazlar Et Gıda Tarım ve Hayv. Nak. Turz. ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. toplam 22 milyon 700 bin euro, Namet Gıda San. ve Tic. AŞ toplam 23 milyon 300 bin euro, Gurme Gıda Sanayi Ltd. Şti. toplam 20 milyon 455 bin euro, CNG Cengiz Gıda Ltd. Şti. toplam 19 milyon 346 bin euro, Bosna Et Holding toplam 19 milyon 580 bin euro, World Trade S.A toplam 22 milyon euro, 1’inci kısım için ise Ayvetsan Hayvancılık Ltd. Şti. ile Ettat Et Ürün. İnş. Gıda San. ve Tic. AŞ toplam 4 milyon 140’ar bin euro teklif verdi.

 

Tekliflerin okunmasının ardından İhale Komisyon Başkanı Ender Akbaba, sürecin mevzuat kapsamında yürütüleceğini ve ihalenin sonucunun daha sonra duyurulacağını bildirdi.


Yazan - 23 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x