Iv. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Elazığ’da Yapıldı


1235212_196344373871175_982434404_n

 
IV.Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

 

 

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen kongre, Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

 

Kongrenin açılışına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender Yarsan, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Servi, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri ile çeşitli üniversitelerden 150’ye yakın bilim insanı katıldı.

 
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ateşşahin, IV. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi’nin Elazığ’da yapılmasından dolayı Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği’ne teşekkür ettiğini belirterek, verimli ve başarılı bir kongre geçmesi temennisinde bulundu.

734068_196344483871164_84505249_n

 

Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ender Yarsan, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirterek, Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneğinin çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Servi ise, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin Türkiye’nin ikinci, cumhuriyet tarihinin birinci Veteriner Fakültesi olduğunu belirterek, bugüne kadar 3 bine yakın veteriner hekim mezun ettiklerini söyledi. Veteriner Fakültesi’nde 63 profesör, 29 doçent, 9 yardımcı doçent ve 29 araştırma görevlisi olmak iv_ulusal_veteriner_farmakoloji_ve_toksikoloji_kongresi_elazigda_yapildi_h269108üzere 130 akademik personelin görev yaptığının altını çizen Prof. Dr. Servi, kongrenin düzenlenmesinde kendilerine her türlü desteği sağlayan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve yöneticilere teşekkür etti. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez de, IV. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi’nin Fırat Üniversitesi’nde ve Elazığ’da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, üniversitelerin kendilerini daha iyi tanıtmasında bu tür bilimsel kongrelerin önemli olduğunu söyledi. Uluslararası kongrelerin Anadolu şehirlerinde yapılmasının o ilde bulunan üniversitedeki akademik personelin motivesi noktasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr Kazez, düzenlenen kongrenin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
vt2Açılış konuşmalarının ardından Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Toksikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, “Geçmişten Günümüze Toksikoloji ve Gelecekten Beklentiler” konulu bir konferans verdi. 4 gün sürecek olan IV. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi’nde 150 bilim insanı çeşitli bildiriler ve poster sunumu yaptılar.

DİĞER HABERLER
Dünyanın En Pahalı Tavuğu: Kara Tavuk

 


24 Eylül 2013. 15:08
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x