İzmir Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta yeni sayfa açtı


 

kocaoglu-bu-ne-kiskancliktir

 

 

İzmir’deki tarım ve hayvancılık sektörleri için Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yeni bir dönem başlıyor.

 

Bugüne dek üreticilere verdiği desteklerle Türkiye için örnek uygulamalar gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki yeni hedef ve projelerini üreticiler ve akademisyenlerle birlikte, bilimsel çalışmalar ışığında planlıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, tarımda daha etkin destekler geliştirmek için yol haritasını belirlemek amacıyla, Ege Bölgesi ölçeğinde ve İzmir özelinde tarımın mevcut durumunun değerlendirileceği toplantılar gerçekleştirmeye başladı. İlki organik tarım ve büyükbaş hayvancılık başlıkları ile iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım’ın yanı sıra, aralarında üretici ve akademisyenlerin bulunduğu uzmanlar ile belediye bürokratları katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek diğer oturum başlıklarının ise Küçükbaş Hayvancılık, Süs Bitkileri, Aromatik Tıbbi Bitkiler, Yaş Meyve ve Sebze, Kuru Meyve,Zeytin ve Zeytinyağı, Seracılık, Gıda Sanayi, Pamuk ve Yem Bitkileri olduğu açıklandı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tarihi Asansör’deki toplantıların açılış bölümünde yaptığı konuşmada, uzun süredir uyguladıkları kırsalda kalkınma modelini, stratejik planlamalar ve bilimsel çalışmalarla bir yol haritasına oturtmak istediklerini söyledi.

 

Türkiye tarımı adına neler yapılabileceğini belirleyecek bir çalışma başlattıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, “İnanıyorum ki, bu çalışmadan çok önemli fikirler çıkacak. Umarım bu çalışmalar Türkiye geneline de yayılır, tarım sektörü kalkınır. Tarımın buna, Türkiye’nin bütün sektörlerinden daha fazla ihtiyacı var.” Dünya


Yazan - 25 Haziran 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x