İzmir Tarım İl Müdürü Seralara Destek Vereceğini Söyledi


DSC_7655 - Kapakİzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ile birlikte Menderesli üreticileri ziyaret etti. İlk durak olan Çamönü köyünde hıyar üreticileriyle bir araya gelen Güldal, yapılacak modern ve teknik seralarla ürün miktarının yanında kalitenin de arttırılabileceğini söyledi. Kurulacak seraların 1,5 ila 2 yıl içinde kendini amorti edebileceğini sözlerine ekleyen Güldal, daha modern seralar konusunda yapılacak her türlü girişime İl Müdürlüğü olarak destek vereceklerini kaydetti.

 

Yaşanan sorunların kaynağında üreticilerin birlikte hareket etmemesinin yattığını belirten Güldal, sorunların çözümünde kooperatif ve birlik çatısı altında birleşmenin etkili olacağı üzerinde durdu.

 

Daha sonra Çatalca Köyüne giden heyet, bölgedeki bir üzüm bağını inceleyip üreticilerle sohbet ettikten sonra köydeki üzüm satış yerini inceledi. Üreticinin her türlü sorunda Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne başvurmasını isteyen Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, üreticilere alternatif ürünlere yönelerek riski dağıtmaları gerektiğini söyledi.

 


Yazan - 16 Ağustos 2013. Kategori TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x