İzmir Tarım ve Orman Sektör Buluşmasına Katıldık 


 

 

Izmir Veteriner Hekimleri Odası, İzmir Tarım ve Orman Sektör Buluşmasına Katıldık

 

14 Temmuz Cumartesi günü Kaya İzmir Convention Hotel Balçova’da düzenlenen “İzmir Tarım ve Orman Sektör Buluşması” na katıldık.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın birleşmesinin ardından Taşra Teşkilatını ilk kez bir araya getiren toplantı İzmir’de düzenlendi.

 

Açılış konuşmasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ; İzmir’in tarım sektöründe ülkemiz için önemli bir değer olduğunu belirtirken, sektörün sorunlarını bildiğini, Bakanlıklar ve çalışmaları hakkında da bilgi sahibi olmaya başladığını dile getirdi.

Yalnızca Tarım Sektörünün temsilcisi olan Birliklerin yaptığı konuşmaların ardından yeniden kürsüye gelen Bakan PAKDEMİRLİ, kendisinin ve ekibinin gerekli bilgilerini aldığını ve en kısa sürede bu sorunların üstesinden gelmek için çok çalışacaklarını belirtti.

Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye Odamız öneri ve görüşlerini; “Tarımsal ve Hayvansal Yerel Üretimin Desteklenmesi, Sürdürülebilirliğin Desteklenmesi ve Yeniliklerin İlerletilmesi, Hayvancılığın Geliştirilmesine Yönelik Düzenlemeler, Veteriner Halk Sağlığı Uygulamaları, Hayvanları Korumaya Yönelik Uygulamalar, Veteriner Fakültesi Hakkında Yapılması Gereken Düzenleme” ana başlıklarını içeren bir dosya halinde iletti.

Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası


Yazan - 15 Temmuz 2018. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x