İzmir’de 50 Gıda Kontrol Görevlisi Daha Eğitimini Tamamladı


DSC_8562

 

 

 

​İzmir’de 25 Mayıs tarihinde başlayan Gıda Kontrol Görevlisi Kursu sona erdi.

 

15 gün süren kursa; Aydın, Denizli, Manisa Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kocaeli, Edirne, Tekirdağ, Antalya, Bursa ve İzmir’de çalışan 50 teknik eleman katıldı.

 

İzmir İl Müdürlüğü’nde çalışan ve Bakanlığın eğitici kadrosu içinde yer alan personelin koordinasyonunda düzenlenen Gıda Kontrol Görevlisi eğitimindede kursiyerlere mevzuat, teknoloji, numune alma, HACCP ve laboratuvar uygulamalarının yanında ithalat ve ihracat işlemleriyle ilgili bilgiler verildi. Kursiyerler aynı zamanda denetçi davranışları ve iletişim teknikleri konusunda da bilgilendirildi.

DSC_9916

Eğitimin bir diğer aşamasında Selçuk ilçesinde faaliyet gösteren bir meyve sebze işletmesi ziyaret edildi. İşletmede kursiyerler birebir numune alma eğitimi alarak uygulama yapma fırsatı buldu.

 

Kursiyerler, eğitimin son gününde düzenlenen sertifika töreninde belgelerini İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal’ın elinden aldı. Törende konuşan Güldal, eğitim alan bütün kursiyerlerin görevlerinin başında çok başarılı olacaklarını ümit ettiğini ifade ederken, “şahsi duyguları işin içine katmadan objektif ve adil bir tavırla görevinizi yapacağınıza inanıyorum. Hepinize hayırlı olsun.” diye konuştu.


Yazan - 7 Haziran 2015. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x