İzmir’in İlk Gıda Fuarı FOODEX 2014 Başladı


foodex fuar kapak

 

İzmir’in ilk gıda fuarı ‘FOODEX 2014’, törenle açıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu’nun katılımıyla açılan fuar, 26 Ekim tarihine kadar ‘Kültürpark 2 Nolu Hol’de ziyaret edilebilecek

 

 

Yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği ‘İzmir Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı – FOODEX 2014’de, katılımcı 150 firma ürün ve hizmetlerini sergileme imkanı buldu.

 

 

Türkiye’nin hedef pazarları arasında yer alan İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Yemen, Ürdün, Filistin, Mısır, Cezayir, Tunus, İsrail, Gana, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Fildişi Sahili’nden temsilcilerinde katıldığı fuarda, firmalar önemli iş bağlantıları yaptı.

 

 

İzmir, Paris Gıda Fuarı ile yarışsın

 

 

Gıda işlemede işgücü verimliliğini arttıran, maliyetleri düşüren modern teknolojilerin sergilendiği fuarın açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu,  “İzmir demek fuar demek. Önümüzdeki süreçte İzmir’in Paris Gıda Fuarı ile yarışmasını istiyoruz” dedi.

 

 

Açılışa katılan bir diğer önemli isim İzmir Valisi Mustafa Toprak ise, şunları söyledi: “Kentimiz ürettiği değerler ve yapılan ihracatın içeriğiyle önemli bir noktaya gelmiştir. Gıda fuarının düzenlenmesi kentimizdeki önemli bir eksiği gidermiş oldu. Geçen yıl Gıda Zirvesi yaptık. Ve bu zirvede Sayın Bakanımız Mehdi Eker’in teşvikiyle kararlar aldık İzmir, kaliteli ve güvenli ürünler üretiyor. Yeni sulama projelerinin devreye girmesiyle verimlik daha da artacak.

 


Yazan - 24 Ekim 2014. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x