Kaçak Avcılıkla Organize Mücadele


 

Bolu İl Müdürlüğünden Düzce Su Ürünleri Kontrol ve Denetimlerine Destek

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından su ürünleri kontrol ve denetimi amacıyla 01-04 Ağustos 2017 tarihleri arasında organize edilen çalışma kapsamında Düzce İlinde toplu denetim faaliyeti gerçekleştirildi.  Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Bolu, Ankara ve Düzce İl Müdürlüklerinde görevli teknik personellerin katılım gösterdiği denetimlere Bolu İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünden 1 teknik personel, 1 işçi, su ürünleri kontrol teknesi ve 1 adet arazi aracı ile katıldı.

Yapılan denetimler neticesinde 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve ilgili mevzuatlar gereği yasa dışı avcılıkta kullanılan 42 adet 20 km uzunluğunda balık ağı ile 2 adet pintere el konuldu ve algarna ile kaçak avcılık yapan 2 tekneye idari para cezası uygulandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Fahri TETİK;

“Sürdürülebilir balıkçılık, su ürünleri stoklarının korunması ve bu milli servetimizi gelecek nesillere aktarmak adına yapılan denetimler İlimiz açısından olduğu kadar tüm Türkiye için stratejik önem arz etmektedir.

Bu bağlamda Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünün önderliğinde organize edilen toplu denetime özverili ve başarılı çalışmalarıyla taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayan ve 7/24 esasına göre aralıksız olarak iç sularımızda denetleme faaliyetlerini yürüten teknik personelimiz ve araçlarımızda katılım sağlayarak bizleri onurlandırmıştır.

Düzce ilinde gerçekleştirilen denetleme faaliyetleri neticesinde birçok yasadışı avcılıkta kullanılan ağ ve pinterelere el konulmuş gerekli idari para cezaları kesilerek başarılı bir organize çalışma gerçekleştirilmiştir.

Bundan sonrada İlimizde su ürünleri kontrol ve denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtirken vatandaşlarımızın kanun ve yönetmeliğe uygun avcılık yapacağına inanıyorum.  Unutmayalım ki gelecek nesillerin de en az bizler kadar zengin bir coğrafyada yaşamaları en tabii hakkıdır” ifadelerinde bulundu.

 


Yazan - 14 Ağustos 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x