Kaçak koyunlar yüzünden polisler değnekli çoban oldular


Adana’da, sahiplerinin uyumasını fırsat bilen koyunlar, otlandıkları alandan ana caddeye kaçtı. Onlarca koyunun başı boş halde bulvarda dolaşması, sürücülerin ihbarı üzerine polisi harekete geçirdi. Ellerine birer değnek alan polisler, yol üzerinde gruplar halinde gezen hayvanları uzun süre kovaladı.

Adana’da, sahiplerinin uyumasını fırsat bilen koyunlar, otlandıkları alandan ana caddeye kaçtı. Onlarca koyunun başı boş halde bulvarda dolaşması, sürücülerin ihbarı üzerine polisi harekete geçirdi. Ellerine birer değnek alan polisler, yol üzerinde gruplar halinde gezen havyanları uzun süre kovaladı.

Çukurova İlçesi’ne bağlı Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı üzerinde seyreden araç sürücüleri, bu sabah önlerine aniden fırlayan koyunlar yüzünden kaza tehlikesi atlattı. Sürücüler, onca koyunun sokak hayvanı gibi dolaşmasını garipseyerek ‘155 Polis İmdat’ hattını arayıp bilgi verdi. Caddeye yönlendirilen polis ekipleri, onlarca koyunun başı boş halde dolaştığnı görünce, ellerine birer değnek alıp havyanları tek bir alanda toplamak için kovalamaya başladı. Panik halinde kaçışan koyunlar, zaman zaman polise zor anlar yaşattı.

Caddeyi trafiğe kesip koyunları karşıdan karşıya geçiren polisler, daha sonra hırsızlık masası ve zabıta ekiplerine bilgi verdi. Yaklaşık bir saat boyunca civarda araştırma yapan polisler, zabıta ekipleri koyunları pikaba yükleyip götürmek üzereyken hayvanların sahibine ulaşmayı başardı. Koyunları Kurban Bayramı’nda Van’dan getirdiğini söyleyen Cengiz Aktaş, “Elimde 75 tane kaldı. Geri götürmedim. Hepsini sattıktan sonra dönmeyi planlıyordum. Bu sabah uyuya kalmışım. Kaçıp caddeyi çıkmışlar.

Bir saatten fazla süredir onları arıyordum. Başlarına bir şey gelmediği için çok mutluyum” dedi. Hayvanları teslim edilen Aktaş’a, daha dikkatli olması yönünde uyarıda bulunuldu. İHA


Yazan - 20 Kasım 2011. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x